Jak ocenia Pan rzetelność polskich mediów głównego nurtu?

Nie ma mowy o jakiejkolwiek rzetelności, wszystkie które znam są politycznie powiązane. Kiedy byłem na studiach miałem taką ambicję żeby być neutralny. Umiałem oddzielić rolę dziennikarza sprawozdawcy od dziennikarza zaprogramowanego po jakiejś stronie. Sądzę, że gdybym dziś potrenował, nadal bym umiał. Odnoszę wrażenie, że inni nie umieją. Trzeba trenować, by potrafić założyć kapelusz lewicowca, prawicowca i z równym przekonaniem mówić z obu pozycji.

A propos rzetelności, TVN delikatnie mówiąc Panu nie sprzyja. Nie jest Pan zapraszany do tej stacji, ponadto znane są praktyki usuwania wyników KNP z prezentowanych na wizji sondaży. Czemu taka sytuacja ma miejsce?

O, właśnie 27 stycznia podawano wyniki sondażu. Wymieniono wszystkie partie, do ostatniej włącznie ? z wyjątkiem KNP. Raz byłem zaproszony przez TVN i była mowa na temat ?uro. Ja zaprotestowałem przeciwko zasadzie ?Ein Reich, ein Volk, ein ?uro? ilustrując to wysunięciem ręki, pozdrowieniem hitlerowskim – bynajmniej nie rzymskim, tylko hitlerowskim. TVN natychmiast podało mnie do prokuratury (śmiech). Dlaczego tak się dzieje? TVN to jest żydokomuna po prostu, czy tam judeosocjal. Komuny to już tam nie ma praktycznie, więc nie mówmy żydokomuna, mówmy judeosocjal. Ponadto uważają mnie za antysemitę – którym akurat nie jestem.

Czy KNP traci przez takie manipulacje dużą grupę potencjalnych wyborców?

Oczywiście. To się robi specjalnie żeby nam zaszkodzić. Pamiętam po wyborach, jakieś 20 lat temu pytam się przedstawiciela Kongresu Liberalnych Demokratów, którzy połączyli się po wyborach z Unią Wolności: Dlaczego wyście się nie połączyli przed wyborami? Uzyskalibyście znacznie lepszy wynik. Odpowiedział: tak, ale wtedy Wy byście dostalibyście więcej głosów, nie mogliśmy. Zmowa przeciwko nam jest całkowicie zrozumiała, ponieważ atakujemy cały ustrój Ustrój i media są przeciwko nam. Na szczęście w tej chwili jest internet, więc troszkę żeśmy się uodpornili.

KNP ma bardzo duże poparcie w internecie, świadczy o tym chociażby ilość fanów na Pańskim facebookowym profilu. Generalnie, wydaje się że prawica dominuje w internecie. Potwierdzeniem tej tezy jest wciąż gigantyczna oglądalność kanału Mariusza Maxa Kolonki na Youtubie. Popiera Pan jego akcję zlikwidować TV Polonia?

Tak, poparłem już na piśmie, tylko ja jestem za tym żeby zlikwidować całą reżimową telewizję. Skoro dziennikarze nie umieją być neutralni to po co ma istnieć telewizja reżimowa, niech na trupie TVP powstanie pięć czy sześć telewizji o różnych barwach.

Jak ocenia Pan jakość kanału Maxa Kolonki po ponad roku działalności?

Bardzo lubię pana Kolonko i jestem z nim w stałym kontakcie, ale ja telewizji nie oglądam. Nawet internetowej. Nie oglądam filmów politycznych, człowiek który obejrzał film na jakiś temat nie ma prawa wypowiadać się w tej dziedzinie. Obraz wywiera potworny wpływ na człowieka. Ktoś kto oglądał film na temat Katynia, a nie jest wytrenowany w neutralizacji,nie ma prawa nic mówić o Katyniu. On nie mówi swoim głosem, tylko głosem reżysera. Film polityczny nie może być neutralny.  

Pozostając w temacie internetu, furorę robią grafiki wyśmiewające minister Bieńkowską za jej wypowiedź na temat opóźnień pociągów. Jakie jest Pana remedium na fatalne funkcjonowanie PKP?

Jak pan Tusk zrobił rekonstrukcję rządu to obśmiałem zwłaszcza kobiece funkcje, były wyjątkowo śmieszne. Aczkolwiek z wyjątkiem pani Bieńkowskiej, która robi wrażenie dość dobrej urzędniczki. To jest urzędniczka, a nie polityk. Szkoda, że się ośmieszyła takimi wypowiedziami. Co zrobić by pociągi jeździły punktualnie? Nie ma najmniejszego problemu. Zwiększyć kolejarzom płace o 20%, zredukować ich liczbę i wprowadzić zasadę, że jak pociąg się spóźni, to za każdą sekundę spóźnienia 1000 złotych płacą winni. Proszę Pana, w przeciągu tygodnia wszystkie pociągi będą jeździć punktualnie.

W maju eurowybory, startuje Pan ze Śląska. Konkurencja jest mocna: Jerzy Buzek, Kazimierz Kutz, profesor Adam Gierek oraz Marek Migalski. Co sądzi Pan o swoich rywalach?

Wysoko cenię Pana Marka Migalskiego, to bardzo rozsądny człowiek; jest zbyt umiarkowany jak na mnie, ale poglądy ma takie jak trzeba. Pana Kutza się trochę bałem, ale jak zobaczyłem, że startuje z Twojego Ruchu Pana Palikota to ryknąłem tylko śmiechem. Ten człowiek się skompromitował. Wiadomo, zwolennicy SLD zagłosują na pana Gierka. Pan Buzek? To będzie ostra walka, ponieważ on jest uosobieniem Unii Europejskiej, a my antyunijności. Proszę mnie dobrze zrozumieć, dobry Rosjanin nienawidził Związku Sowieckiego, który przecież zniszczył Rosję, wymordował najlepszych obywateli, arystokrację, burżuazję, chłopów którzy umieli orać i siać, których nazywano ?kułakami?. Dobry Niemiec nienawidził Trzeciej Rzeszy, która całkowicie zrujnowała Niemcy. Ludzie nienawidzili tych chamów z NSDAP. Tak samo dobry Europejczyk nienawidzi Unii, która doprowadziła niegdyś potężną Europę do upadku. Jesteśmy kolonią jakichś Murzynów czy innych Arabów, którzy tylko czekają aż ten trup zdechnie żeby nas rozszarpać na części, a nasze córki i wnuczki wziąć do haremów. Tak się skończy potężna cywilizacja zachodnioeuropejska.

Dlaczego nie wystartował Pan z Warszawy?

To jest kwestia tylko i wyłącznie rozważać logistycznych. Naszym celem jest zdobycie jak największej liczby głosów. Taka jest ordynacja w tych wyborach i liczy się suma wszystkich głosów zdobytych w kraju. Na Śląsku jest więcej głosów do zdobycia, bo to jest największy okręg. Poza tym startując z Warszawy mógłbym mieć tak dobrych wyników, to jest miasto biurokracji. W okręgu podwarszawskim miałbym około 20%, ale on jest mniejszy. Chciałbym przypomnieć, że na przykład w ostatnich wyborach kandydat Republikanów nie zdobył w stolicy, w Waszyngtonie, nawet 20% głosów.

Hipotetycznie, gdyby udało się Panu zdobyć mandat europosła, startowałby Pan w parlamentarnych wyborach za rok?

Tak.

Czy nie powinno być tak, że ludzie wybierają europosłów na całą kadencję, a nie tylko na rok?

Dlaczego? Ludzie głosują na partie i to partia decyduje. Przez rok tak się nagadam, że będą mieli mnie serdecznie dość.

Wielu eurosceptycznych konserwatystów wciąż waha się czy wybrać KNP czy Ruch Narodowy. Jak przekonałby Pan te osoby do oddania głosu na swoje ugrupowanie?

Narodowcy to potężna grupa, ale połowa to narodowi socjaliści, podobnie w UKIP-ie. Jeżeli ktoś jest narodowym socjalistą niech głosuje na narodowców, natomiast sondaże pokazują, że mamy znacznie większą szansę na dobry wynik. Trzeba zauważyć, że narodowcy są jednak często pokazywani w telewizji, a my w ogóle. To jest sztuczne zawyżanie i tak słabego wyniku narodowców. Idea narodowa jest bardzo chwytliwa, ale wpada z reguły w ręce narodowych socjalistów. Socjalizm jest bardzo popularną ideologią. W Polsce 80% ludzi to są socjaliści z przekonania i wychowania, gdyż w społeczeństwie jest więcej ludzi głupich niż mądrych. Do tego dochodzi tresura przez 100 lat. Za Piłsudskiego cenzura broniła socjalizmu, socjalizm był za Hitlera, wszystkich Gomułków, Gierków itp. Ponadto jak mówił Milton Friedman? Ludzie są socjalistami, bo chodzą do socjalistycznych państwowych szkół?

A propos programów telewizyjnych, chciałbym odnieść się do Pańskiej rozmowy z Piotrem Tymochowiczem, który imputował Panu niejasne związki z mafią. Co by Pan odpowiedział dziś, na spokojnie, Panu Tymochowiczowi?

Żeby się stuknął w głowę.

Zmieniając nieco temat, życzy Pan zapewne Ukrainie trzymania się z dala od Unii?

Tak jest, ja nie jestem rewolucjonistą, nie jestem zwolennikiem Unii i zastanawiam się kto to wszystko organizuje. Nie wierzę, że ludzie spontanicznie przy mrozie działają na ulicach jak nikt im nie płaci. Chodzą takie słuchy, może to jest nieprawda, ale konkretne oskarżenia pod adresem różnych bossów ukraińskich padają, pytanie jaki mają w tym interes.

Jak to wszystko się zakończy?

Kolejny mróz położy kres temu koczowaniu na Majdanie, to trzeba powiedzieć jasno. Tam jest z 10-15 tysięcy ludzi. Nieprawda że 100, ale nawet jeśli, to mieszkańców Kijowa jest 2 miliony i 1,9 miliona obywateli nie ma na Majdanie. Nie należy się specjalnie przejmować gronem wrzaskunów i trzeba zrobić wybory. Nie jestem demokratą, ale to jest sposób na opanowanie sytuacji i policzenie ilu ich jest naprawdę. Moim zdaniem obecnie na Ukrainie ponad ? ludzi chce albo samostijnej Ukrainy albo bliższych związków z Rosją, zwłaszcza na Wschodzie. Na Wołyniu i Podolu jest trochę inaczej, tam ludzie chcą związku z Zachodem, czyli z Polską, będąc jednocześnie nacjonalistami, bardzo antypolskimi. Dziwnie to wygląda i nie wiem czym się zakończy.

Co Pan sądzi o ingerencji polskich polityków w sprawy Ukrainy?

Tam trzeba się nie wtrącać, nie zachęcać ani do wstąpienia do Unii ani przeciwko. Po prostu trzeba ich zostawić w spokoju i bacznie obserwować. Jeżeli jakieś działania, to bardzo dyskretne żeby to nie było publiczne. Ukraina była neutralna w stosunku do Unii i Rosji, natomiast cała afera wynikła stąd, że Unia nagle zaczęła na siłę ciągnąć Ukrainę do stowarzyszenia z nią. Ponadto ze sprawnością niedźwiedzia żądała żeby Ukraińcy nie wykonywali własnego prawa, czyli zwolnili Panią Julię Tymoszenko. To jest wyjątkowe chamstwo: mówić komuś, że ma nie przestrzegać wyroków wydawanych przez własne sądy. Wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy wzbudziło niechęć i wyszło to co wyszło. Myślę, że gdyby nie ten warunek JE Wiktor Janukowicz przyjąłby propozycję stowarzyszenia. 

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta