Zauważyłem, że media głównego nurtu non stop manipulują wypowiedziami Janusza Korwin-Mikkego na temat Putina i sytuacji na Ukrainie, dlatego postanowiłem porozmawiać z nim i obalić kilka mitów. 

Europa, a w szczególności Polska, powinna bać się Rosji?

Nie, nikt tak naprawdę Rosji nie boi ? to tylko rytualne pokrzykiwanie. Gdybyśmy się bali, fortyfikowalibyśmy Frombork i Braniewo. Jakoś nie widzę jakichkolwiek ruchów w tym kierunku.

To znaczy, żę się nie boimy, ale czy powinniśmy się bać, czy są podstawy ku temu

Nie, nie mamy żadnych. Nie ma żadnych konfliktów ani o Braniewo, ani o Frombork.

W mediach pisze się o Pańskim uwielbieniu Władimira Putina. Za co można, a za co nie można go szanować?

Jakim uwielbieniu? Jak kogoś się wielbi, to się go nie krytykuje. Otóż, ja Jego Ekscelencję Włodzimierza Putina czasami krytykuję, więc nie można mówić o uwielbieniu. Natomiast ja tylko jedno twierdzę, że jest to bardzo dobry prezydent Rosji i to wszystko.

Taki wizerunek kreują Panu media.

No to niech sobie kreują. Wie Pan, nieszczęście polega na tym, że żyjemy w demokracji, którą rządzą idioci. Ludzie widza w czarno-białych barwach. Jeśli ktoś nie uważa p.Putina za mordercę, od razu go ?uwielbia?. Otóż, można nie uważać p.Putina za mordercę i można go nie uwielbiać.

Media głównego nurtu są już pewne, że samolot zestrzelili separatyści. Można prosić o Pańską opinię?

Mnie się wydaje, że napływające informacje tę hipotezę potwierdzają. Potrzebujemy jeszcze tylko jednego dowodu, a mianowicie porównania nagrania głosów tych separatystów z tymi nagraniami, które pokazywano. Wie Pan doskonale, że można nagrać dwie dowolne osoby mówiące po rosyjsku – tak, że trzeba mieć takie porównanie. Ale w tej chwili jest to najbardziej prawdopodobna hipoteza.

Tak, ale mówił Pan, że być może to Ukraińcy chcieli zestrzelić samolot z Putinem.

Tydzień temu była to hipoteza bardziej prawdopodobna, w tej chwili nie jest. Prawdopodobieństwo hipotezy się zmienia w miarę jak napływają nowe informacje.

Mówił Pan, że w Polsce szkolono terrorystów zabijających na Majdanie. Skąd ta pewność?

Zginęło około 80 ludzi, z czego 20 milicjantów i jest kilka źródeł tej informacji, jedno którego nie będę ujawniał. Ale na przykład jest rozmowa pana Urmasa Paeta, ministra spraw zagranicznych Estonii z baronową Katarzyną Ashton of Upholland, której mówi, że to właśnie u nas byli szkoleni. Nie mówi, że w Polsce, ale że w naszym obozie. I baronowa to przyznaje.

Mówił Pan również, że nie mamy interesu angażować się w konflikt na Ukrainie.

Nie mamy, ponieważ w naszym interesie jest istnienie silnej Ukrainy. Oczywiście jest pytanie, czy silniejsza jest Ukraina, jeśli oderwie się od niej Donieck i Ługańsk, czy jest silniejsza, gdy się nie oderwie (ale mniejszość rosyjska będzie stale groziła irredentą). Ponieważ nie potrafię ocenić co jest korzystniejsze, uważam, że nie należy się mieszać.

Duże kontrowersje wzbudziły krążące po mediach Pańskie wypowiedzi na temat aneksji Krymu.

Co do aneksji Krymu, ja byłem absolutnie przekonany już ćwierć wieku temu, że Krym wróci do Rosji, bo tak chciała ludność i było to widoczne. Trzymała się z trudem tej Ukrainy, z trudem wytrzymywali, a w momencie kiedy parlament Ukrainy ogłosił, że ukraiński jest jedynym językiem, którego można używać na terenie Ukrainy, to w tym momencie nie tylko Krym, ale też kilka innych okręgów nie wytrzymało. I gdyby parlament szybko tej ustawy nie zmienił, to nie tylko Donieck, Ługańsk i Krym, ale jeszcze Odessa i cała tzw?Nowa Rosja? (w Polsce mówiło się: ?Dzikie Pola?) by się od Ukrainy oderwały.  

Publicyści skupieni wokół Gazety Wyborczej nazywają Pana ?agentem wpływów?. Jak Pan to skomentuje?

Ostatnio się dowiedziałem, że jestem nieświadomym agentem wpływu. Chciałem przypomnieć, że nieboszczyk Poręba twierdził, że istnieją rozmaici Żydzi. Na przykład naturalny, on się nazywa Applebaum, to trudno, takiego trzeba znieść, nie jego wina, taki się urodził, trzeba tolerować. Drugi rodzaj to Żyd ukryty. On się nazywa Jabłoński, a nie Applebaum oczywiście, ooo to podstępne bydle, takiego to trzeba demaskować. Najgorszy rodzaj Żyda to Żyd inkubin – w ogóle nawet nie wie, że jest Żydem. Może nawet nie jest Żydem, ale zachowuje się i postępuje jak Żyd. O, takiego to trzeba demaskować i tępić. Otóż być może jestem w tym sensie również agentem wpływu, że o tym nie wiem i trzeba mnie zdemaskować i tępić.

Jakie byłyby Pana priorytety w polityce wschodniej, gdyby był Pan u władzy?

Dla mnie nie ma polityki wschodniej, istnieje jedna polityka polska i Polska musi kierować się zimnym interesem państwowym. Polska musi być otwarta na wszystkie możliwe sojusze i na wszystkie możliwe wojny. W Sztabie Generalnym, jeśli ja będę rządził, będą plany wojny ze wszystkimi sąsiadami Polski w różnych konfiguracjach, na wszelki wypadek. Bo jak śpiewał p.Wojciech , Młynarski, ?by przyjaciół mieć, trzeba siódmy nóż wciąż ostrzyć?. W tej chwili jestem gotów zawrzeć sojusz z Rosją, wypowiedzieć wojnę Rosji, w zależności od tego, co się będzie Polsce w danej chwili bardziej opłacało. Ja nie wierzę  w żadne sympatie ani antypatie, a to, że prostuję idiotyzmy pisane na temat Rosji wynika stąd, że polityka musi opierać się na prawdzie. I nie można prowadzić polityki w oparciu o bajki i mity, że na przykład p.Putin jest czekistą, to znaczy był czekistą i zapewne ma mentalność czekisty, jak najbardziej. – ale absolutnie p.Putin nie jest socjalistą, nie jest komunistą. Komunistą jest tam p.Gennady Ziuganow, zupełnie inna formacja umysłowa i tyle. Powtarzam, polityka musi być oparta o realizm, a nie o bajki, które sobie Gazeta Wyborcza, Gazeta Polska, czy inne tuby propagandowe reżimu wymyślają. Proszę zauważyć, że piszą dokładnie takim samym językiem o mnie. Na przykład pan Hartman i pan Żyżyński napisali niemal w tym samym duchu na moje poglądy gospodarcze. A to nie na moje, tylko Adama Smith?a (śmiech). Tak, że to pokazuje, że dla tej całej sceny politycznej, a w zasadzie jednej partii – jedynym oponentem jesteśmy my.

Jeszcze jedna rzecz historyczna. Otóż polska Prawica zawsze i tradycyjnie była prorosyjska. Konserwatyści dlatego, że byli monarchistami, a endecja, bo wiadomo, Roman Dmowski tak kazał. Natomiast lewica była antyrosyjska. I tak jest do dzisiaj. I anty-rosyjskość PiSu jest kolejną przesłanką, po gospodarczych, że to jest Lewica, a nie Prawica.

 

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta