W wolną środę nastąpiła katastrofa. WSZYSCY Polacy stracili pieniądze

W wolną środę nastąpiła katastrofa. WSZYSCY Polacy stracili pieniądze Źródło:

Kurs złotego od dawna wzbudza wielkie emocje. Niedawno naszym krajem wstrząsnęły dramaty ludzi, którzy wzięli kredyty we frankach, natomiast w tę środę nastąpiła kolejna katastrofa walutowa. 

Środa w Polsce była dniem wolnym z okazji Święta Wojska Polskiego, jednak zagraniczne rynki nie miały przerwy i dzięki temu nasza waluta została mocno osłabiona. Takich kursów nie widziano od dawna, a polski złoty stracił do euro, franka oraz dolara. W tym dniu wszyscy Polacy stracili swoje pieniądze.

Kurs złotego gwałtownie spadł

Nieobecność polskich inwestorów w ogólnopolską, wolną środę przyniósł katastrofalne rezultaty. Kurs złotego gwałtownie spadł, dzięki czemu frank i dolar osiągnęły poziom, jakim nie mogły pochwalić się już od dawna. Analitycy tłumaczyli, że wahania mają związek z małą płynnością na rynku walutowym. Zastój w kwestii aktywności inwestorów w odniesieniu do złotego sprawiły, że pozostałe, większe transakcje sprzedaży złotego miały zdecydowanie większy wpływ na kurs, a to z kolei tworzy nierzeczywisty obraz. Kurs złotego spadł do tego stopnia, że za dolara zapłacić trzeba było w najwyższym punkcie 3,84 zł, co jest aż o 5 groszy wyższym wynikiem, niż zanotowano jeszcze dzień wcześniej. Podobnie sprawa się miała z euro oraz frankiem. Pierwsze z nich wzniosło się na poziom 4,34 zł, frank natomiast dosięgnął 3,85 zł. Okazuje się, że dolar osiągnął poziom, który ostatnim razem był widziany w maju 2017 r., a frank odnotował ponad roczny szczyt. To, że kurs naszej waluty spada oznacza po prostu, że biedniejemy. Pieniądze wszystkich Polaków straciły na wartości, nawet jeśli w portfelu wciąż teoretycznie mamy tyle samo banknotów. Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje, kiedy konieczne jest kupno obcej waluty, np. euro, zapłacimy dużo więcej.

Złoty jeszcze wzrośnie?

Ekonomiści informują, że czwartek przyniósł na polskim rynku stabilizację i powrót do normy. - Tradycyjnie już wolne dni w Polsce przynoszą zawirowania na rynku złotego i tak było też tym razem - komentuje Przemysław Kwiecień, ekonomista XTB. Dodaje również, że "rynki dobrze przyjęły informacje o wznowieniu rozmów pomiędzy USA i Chinami", dzięki czemu nadchodzą również optymistyczne komentarze m. in. z Turcji, która ostatnio poszukuje wsparcia w Berlinie, gdzie ma dojść do oficjalnego spotkania ministrów finansów z obu tych krajów. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Tragiczny wypadek samochodowy. Elżbieta II w żałobie
  2. Dramat Pierwszej Damy! Media: Prezydent chce ją wyrzucić z domu, nie ma litości
  3. Finalistka Mam Talent została zamordowana. Cały kraj w szoku
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News