Koronawirus w szpitalu w Warszawie. Ponad 60 zakażonych

Koronawirus w szpitalu w Warszawie. Ponad 60 zakażonych Źródło: Pixabay

Koronawirus w szpitalu w Warszawie, zakażonych jest ponad 60 osób, zarówno wśród personelu medycznego, jak i wśród pacjentów. Kolejne osoby czekają na testy. Oddział został zamknięty. Pracownicy przebywają na kwarantannie, a pacjenci zostali przewiezieni do innych szpitali.

Koronawirus został wykryty w warszawskim szpitalu, informuje radio Eska Warszawa. Według ustaleń, zakażonych jest 59 osób, a kolejne czekają na testy. Wśród zakażonych 33 osoby to pacjenci, a 26 osób to personel medyczny. Kolejne 18 osób z personelu, które miały kontakt z chorymi, przebywa na kwarantannie i czeka na przeprowadzenie testów. Jak donosi Eska Warszawa, musi minąć 7 dni od kontaktu, aby test był wiarygodny.

Koronawirus  został wykryty na jednym z oddziałów Internistycznych Szpitala Wolskiego. Zostały zamknięte oba oddziały interny, a nowi pacjenci nie są przyjmowani. Chorzy w stanie stabilnym zostali przeniesieni do specjalistycznych szpitali na terenie Warszawy. Placówki, do których przeniesiono hospitalizowanych dotąd na Woli, specjalizują się w leczeniu chorych z COVID-19.

Koronawirus w Szpitalu Wolskim

Oba oddziały pozostają zamknięte. Ten, na którym znaleziono pierwszych zakażonych przeszedł już dwukrotną dezynfekcję. Władze placówki planują ponowne, częściowe otwarcie oddziału na 28 maja. Jak informuje Eska, władze stołecznego szpitala podjęły kroki wobec personelu, a także pacjentów. Działania dyrekcji szpitala przy Kasprzaka mają zminimalizować zagrożenie zakażenia innych osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak zapewniają władze szpitala, wszystkie osoby, które mogły być narażone na zakażenie zostały odizolowane od reszty. Ponadto zwiększono ilość odkażań wszystkich oddziałów szpitalnych. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, pacjenci z oddziałów, na których wykryto ognisko koronawirusa, poddawani są testom. 

Dzisiaj grzeje:
1. Właśnie padł dzienny rekord. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wiadomości dotyczące ozdrowieńców w Polsce

2. Koniec „M jak Miłość”. Fani serialu nie spodziewali się takiego finału

Dyrekcja utrzymuje kontakt z pracownikami, którzy pozostają na domowej kwarantannie. Do pozostałej części personelu wydano apel o bezwzględne przestrzeganie przyjętych procedur, zabezpieczanie się środkami ochrony osobistej, a także poinformowano ich o zagrożeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski komentuje aferę maseczkową. "To logicznie się nie broni"
  2. Justyna Żyła zaskoczyła internautów. Wielu nadal nie może uwierzyć (FOTO)
  3. Umarł kilka minut po godzinie 8:00, nie wygrał ostatniej walki w swoim życiu. Dotarła do nas informacja o śmierci Wacława Hryniewicza
  4. Pies 3 miesiące czekał na szpitalnym korytarzu na swojego pana. Niestety, w końcu wydarzyło się najsmutniejsze
  5. Oszałamiająco piękna żona Michała Żebrowskiego pokazała ciążowe zdjęcie. Kilka słów pod fotografią sprawiło, że wszystko stało się jasne
  6. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli

Źródło: Eska Warszawa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News