Zapytali Ministerstwo Zdrowia, ilu Polaków naprawdę zakaziło się koronawirusem. Odpowiedź zwala z nóg

Zapytali Ministerstwo Zdrowia, ilu Polaków naprawdę zakaziło się koronawirusem. Odpowiedź zwala z nóg Źródło: Kancelaria Premiera YouTube.com

Koronawirus w Polsce to wciąż ogromne zagrożenie - potwierdzają to codzienne wykrywane nowe przypadki. Według najnowszych doniesień medialnych okazuje się, że skala zachorowań może być zdecydowanie większa, niż wszyscy myśleliśmy. Chociaż przedstawianych danych nie potwierdził oficjalnie resort zdrowia, to nie pojawiły się również zaprzeczenia tej tezy.

Koronawirus w Polsce został zdiagnozowany już u 33714 pacjentów, a w związku z wywoływaną przez niego chorobą COVID-19 śmierć poniosło 1435 osób. Niestety najnowsze ustalenia dziennikarzy Onetu pokazują, że skala zakażeń może być zdecydowanie większa. Zdecydowano się zapytać o to Ministerstwo Zdrowia, odpowiedź resortu zwala z nóg.

Koronawirus w Polsce: Onet podaje, że zakażonych może być nawet 16 razy więcej niż w oficjalnych raportach

Koronawirus w Polsce to największe wyzwanie przed jakim stoją rządzący, szczególnie Łukasz Szumowski będący szefem resortu zdrowia. Radio Zet powołuje się na słowa ministra Szumowskiego wypowiedziane podczas konferencji prasowej 22 czerwca. Powiedział on wtedy, że nawet 1,5 proc. Polaków ma przeciwciała, a więc miała kontakt z koronawirusem. Prosta matematyka wskazuje, że 1,5 proc. z 36 mln Polaków mieszkających w kraju to znacznie więcej niż oficjalna liczba mówiąca o 33 tys. zdiagnozowanych przypadków zakażenia. W sobotę Onet opublikował artykuł, gdzie wylicza, że w przypadku potwierdzenia danych podanych przez Łukasza Szumowskiego zakażeń jest 540 tys., czyli 16 razy więcej niż w raportach publikowanych przez ministerstwo. Dziennikarze postanowili zapytać o te liczby u źródła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Resort zdrowia został zapytany, o to ile osób jest faktycznie zakażonych

Chociaż nie pojawił się żaden oficjalny komunikat na ten temat, to jak podaje Radio Zet oraz Onet, Ministerstwo Zdrowia na pytanie o faktyczną liczbę osób zakażonych koronawirusem w Polsce odpowiedziało, że pacjentów z wirusem SARS-CoV-2 może być nawet trzykrotnie więcej niż sugerował to Szumowski podczas konferencji.

W artykule przeczytać możemy również o tym, że eksperci z Ministerstwa Zdrowia szacują, że koronawirus w Polsce zostaje nierozpoznany w ogromnej skali, bo w aż w od 92 proc do 98 proc przypadków. Nikt nie zaprzeczył, więc faktyczna ilość osób będących nosicielami koronawirusa jest zdecydowanie większa. Onet zdecydował się przeanalizować informacje przekazane przez resort. Dziennikarskie wyliczenia są szokujące.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Domaradzki

2. Lekarze chcieli odłączyć 27-latka od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy jego ojciec wyciągnął pistolet

Czy to możliwe, że mamy nawet 1,6 mln zakażonych?

Czy koronawirus w Polsce jest naprawdę aż tak ogromnym problemem i nie mamy świadomości ogromu zagrożenia? Wiele wskazuje na to, że nie diagnozujemy 98 proc. przypadków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W słoiku z miodem pojawiła się biała piana. Świadczy ona tylko o jednym, ale niestety sporo osób w takim momencie popełnia kosztowny błąd
  2. Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?
  3. Wyjeżdżasz na urlop? Dla własnego bezpieczeństwa koniecznie zostaw w zamrażarce monetę
  4. Lada dzień zniesiony zostanie bardzo uciążliwy zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą
  5. Tragiczny finał rodzinnego spotkania. Kilkanaście osób w szpitalu, jedna walczy o życie
  6. Gwiazda ”M jak miłość” jest nieuleczalnie chora. „Jest mi ciężko, trzęsę się. Mogę mieć tylko remisję”

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News