Z ostatniej chwili: Przebiliśmy ponurą granicę, kolejne ofiary. Ministerstwo zdrowia nie ma dobrych informacji

Z ostatniej chwili: Przebiliśmy ponurą granicę, kolejne ofiary. Ministerstwo zdrowia nie ma dobrych informacji Źródło: Pikio.pl

Koronawirus w Polsce atakuje coraz więcej, liczba zakażonych właśnie przekroczyła zatrważającą granicę. Ministerstwo zdrowia podało niepokojące wiadomości.

Koronawirus w Polsce zbiera coraz większe żniwo. Ministerstwo Zdrowia przekazało za pomocą mediów społecznościowych przerażającą informację. Liczba potwierdzonych zakażeń na terenie naszego kraju przekroczyła zatrważającą granicę, a będzie jeszcze gorzej.

Koronawirus w Polsce - pękła granica 1000 zakażeń

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych potwierdzonych badaniami zakażeniach koronawirusem. Ponure wiadomości pojawiły się w mediach społecznościowych ministerstwa. Liczba pacjentów z pozytywnym testem na obecność wirusa SARS-CoV-19 przekroczyła 1000 osób.

- Mamy 74 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało ministerstwo zdrowia.

Koronawirus w Polsce - coraz więcej zarażonych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na całym świecie liczba chorych przekroczyła 440 tysięcy przypadków, a śmierć w wyniku choroby poniosło niemal 20 tysięcy osób. Aktualnie wirus najszybciej rozprzestrzenia się we Włoszech oraz w Stanach Zjednoczonych. W obu tych krajach liczba chorych przekroczyła już ponad 50 tysięcy przypadków. Przewidywania polskiego rządu na najbliższe dni również nie są optymistyczne.

- Nadal uważam, że na koniec tego tygodnia możemy mieć parę tysięcy zarażeń. Tak to wygląda gdzie indziej - powiedział minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Coraz więcej zachorowań i kolejna ofiara śmiertelna. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat

2. Dziś Polska przekroczyła smutną granicę. Nowe zakażenia, kolejni zmarli, prognozy nie są optymistyczne

W związku z epidemią koronawirusa polski rząd podjął radykalne kroki. W całym kraju ogłoszono stan epidemii, a wczoraj wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa, mające na celu przede wszystkim ograniczyć swobodne poruszanie się. Polacy zostali zmuszeni do pozostania w domach w celu ograniczenia ekspansji wirusa.

- Od tej zasady są trzy wyjątki: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego - przekazali we wtorek premier Mateusz Morawiecki i szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe doniesienia. Koronawirus może utrzymywać się na przedmiotach znacznie dłużej, niż myśleliśmy
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc
  4. Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją
  5. Grozi nam epidemia hantawirusa? Naukowcy uspokajają
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News