Pracownik lokalnego sklepu zakażony. Połowa mieszkańców wsi w kwarantannie

Pracownik lokalnego sklepu zakażony. Połowa mieszkańców wsi w kwarantannie Źródło: Pixabay/jwvein

Po raz kolejny koronawirus w Polsce uderza z ogromną siłą. Jak wynika z najnowszych doniesień, pracownik lokalnego sklepu jest zakażony wirusem COVID-19. Wszyscy okoliczni mieszkańcy regularnie korzystają z usług tej placówki. Połowa mieszkańców wsi została skierowana na kwarantannę.

Przykre doniesienia z kraju - koronawirus w Polsce uderza po raz kolejny. Jak się okazało, pracownik lokalnego sklepu jest zakażony koronawirusem. Ekspedient jako jedyna osoba w okolicy, przechodził zakażenie bezobjawowo. Dopiero po ponad tygodniu choroby, na jaw wyszło, że mężczyzna zachorował.

Koronawirus w Polsce uderza po raz kolejny, pół wsi zostało skierowane na kwarantannę

W ciągu tygodnia, kiedy ekspedient przechodził chorobę bezobjawowo, przez sklep przewinęła się ponad setka osób. Z racji tego, że miejscowość jest niewielka, większość osób korzysta właśnie z tej jedynej placówki przy codziennych zakupach. Około pięćdziesiąt procent mieszkańców miejscowości zostało skierowanych na obowiązkową kwarantannę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Do tej pory był spokój. W zeszłym tygodniu w piątek było nagłośnione, żeby osoby, które miały bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, zgłosiły się do sanepidu - mówi jedna z mieszkanek wsi Psary. Pełniący obowiązki wójta gminy, Henryk Kuriata, uspokaja, że skala nie jest duża oraz dokłada się wszelkich starań, by wszyscy zostali w jak najszybszym czasie przebadani. 

- To jest mała miejscowość, ale jedna, duża rodzina. Znają się wszyscy bardzo dobrze. Ci, którzy nie są zakażeni, organizują pomoc dla tych mieszkańców, którzy jej potrzebują - zapewnia Henryk Kuriata. Jak wyznaje, w pomoc osobom na kwarantannie zaangażowało się bardzo dużo osób, nie tylko okolicznych mieszkańców. Dzięki temu potencjalni zakażeni nie są pozostawieni sami sobie.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja Waldusia z "Kiepskich" jest coraz gorsza. Trwa heroiczna walka z czasem

2. Barszcz Sosnowskiego rozrasta się w zatrważającym tempie. Niezwykle niebezpieczna roślina

Straż pożarna, straż gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wypracowały nawet specjalny system pomocy. Współpraca polega na tym, że wyznacza poszczególne osoby, które na przykład zajmują się tylko robieniem zakupów oraz dostarczaniem ich w bezpieczny sposób osobom na kwarantannie. We wtorek oraz środę pobrano wymazy od mieszkańców Psar. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
  2. Kto jest najgorętszą partnerką piłkarza? Anna Lewandowska w pierwszej 10 rankingu
  3. Nagła wiadomość dla wszystkich rodziców. RMF: wiadomo już, do kiedy będą dostawać pieniądze
  4. Najważniejsza wiadomość przed wakacjami. Jedziesz na urlop? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości
  5. Wszystko trzymała w tajemnicy. Wielka gwiazda TVP wzięła potajemny ślub, mamy zdjęcia
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: Wirtualna Polska, TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News