Ministerstwo Zdrowia przekazało ponure informacje. Najbardziej zasmuca aktualna liczba ofiar, jest ich coraz więcej

Ministerstwo Zdrowia przekazało ponure informacje. Najbardziej zasmuca aktualna liczba ofiar, jest ich coraz więcej

Koronawirus w Polsce to dziś ponad 750 przypadków. Zachorowań przybywa w zastraszającym tempie, laboratoria pracują z pełną mocą, by sprawdzać kolejne próbki.

Koronawirus w Polsce nadal utrzymuje swoją tendencję wzrostową i nie zanosi się na spadek. Według Ministra Zdrowia to właśnie teraz czeka nas najgorszy okres i największa próba w zatrzymaniu epidemii.

Koronawirus w Polsce - kolejne przypadki zachorowań i kolejna zmarła osoba

Dziś rano, czytając pierwszy tego dnia raport Ministerstwa Zdrowia na Twitterze, dowiedzieliśmy się o 17 nowych przypadkach. W sumie do tej pory wiedzieliśmy o 766 zakażonych, w tym 8 osobach zmarłych - wczoraj odszedł 83-letni pacjent ze szpitala w Tychach. Dzisiejszy bilans dopiero rośnie - tylko wczoraj do grona chorujących na COVID-19 doszło aż 116 przypadków.

- Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - taki wpis opublikowało właśnie na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Wirus powinien zacząć odpuszczać w drugiej połowie kwietnia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Specjaliści w dziedzinie analityki - spółka ExMetrix przewiduje, że po 28 marca nastąpi największy wzrost zachorowań, będzie to nawet 400 przypadków na dobę. Dobre wiadomości są takie, że jeśli utrzymamy wirusa "w ryzach" tak jak do tej pory dbając o higienę i ograniczając wychodzenie z domu, liczba zakażonych zacznie maleć w drugiej połowie kwietnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii
2. Ukryte objawy koronawirusa. Twój nos może dać ci jeden sygnał, że jesteś zarażony

Bez zmian z najmniejszym przyrostem zachorowań - w województwie podlaskim zdiagnozowano do tej pory 8 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a w świętokrzyskim 7. Prym wiedzie Mazowsze - 175 chorych, Ziemia Łódzka - 111 i Dolny Śląsk - 101 chorych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje proboszcz zarażony koronawirusem. Duchowny miał 68 lat
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. 28-latek opisał, jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Porażające, co działo się z jego ciałem
  4. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  5. Mężczyzna opisał wstrząsające objawy koronawirusa, gorączka i kaszel to nie wszystko. Teraz ostrzega innych
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News