Koronawirus w Polsce wcale nie zwalnia tempa. Trzeci najgorszy dzień od początku epidemii

Koronawirus w Polsce wcale nie zwalnia tempa. Trzeci najgorszy dzień od początku epidemii Źródło: East News Piotr Molecki

Koronawirus w Polsce nie zwalnia tempa. Ministerstwo Zdrowia wydało dziś komunikat na temat nowych przypadków zachorowań i zgonów w naszym kraju. Nowe dane na temat rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 są przerażające. To trzeci tak zły dzień od początku epidemii. Nie takich wiadomości się spodziewaliśmy.

Koronawirus w Polsce nie zwalnia tempa. Dzisiejszy raport przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia nie przyniósł najlepszych wieści. Dzisiejszy dzień jest trzecim, po 19 kwietnia i 12 maja, pod względem największej liczby zarażeń od początku trwania epidemii w kraju. Zanotowano również wiele zgonów. Przedstawione dane są porażające.

Koronawirus w Polsce nie zwalnia tempa

Wszystko wskazuje na to, że słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który wypowiedział się dziś o drugiej fali zachorowań, mogą mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Rząd chce, żeby tegoroczne wakacje przebiegły relatywnie normalnie. Priorytetem jest również odmrażanie krajowej gospodarki. Żeby usprawnić te działania, zapadają decyzje o znoszeniu kolejnych obostrzeń. Podejrzewa się, że jeszcze przed latem zapadnie decyzja o zlikwidowaniu nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu. 

Tymczasem z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że na ten moment nic nie zapowiada wygaszenia epidemii. Wbrew przeciwnie - zanotowano dzisiaj jeden z najgorszych dni pod względem liczby zachorowań. Wydaje się więc, że data opanowania przenoszenia się wirusa jest jeszcze odległa. 

W Polsce aż 10 906 choruje aktualnie na COVID-19. Dziś zanotowano kolejne 476 nowych przypadków. Zmarło dziesięć osób. Większość z nich miało choroby współistniejące. Prawie wszystkie ofiary były w podeszłym wieku.

Dotychczas pod kątem obecności koronawirusa przebadano 719 571 próbek pobranych od 660 800 osób. W ciągu ostatnich 24 godzin wykonano ponad 22,3 tys. testów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Aktualnie najwięcej przypadków zarażeń stwierdzono w województwie śląskim. Na kolejnych miejscach plasują się województwa mazowieckie, dolnośląskie i wielkopolskie. W najlepszej sytuacji zdrowotnej są mieszkańcy Lubelszczyzny oraz Warmii i Mazur. Najwięcej zgonów odnotowano na Mazowszu. 

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został potwierdzony ponad dwa miesiące temu, w środę 4 marca. O pozytywnym wyniku testów opinię publiczną poinformowali lekarze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna pomyłka, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Faktyczna liczba zakażonych uległa nagłej zmianie

2. ”Ślub od pierwszego wejrzenia”: jedna z par spodziewa się dziecka. Tuż przed finałem wypłynęła zaskakująca wiadomość

Wydaje się, że epidemia koronawirusa w Polsce nie zbliża się jeszcze ku końcowi. Porażające dane, które dziś przedstawiło Ministerstwo Zdrowia, prawdopodobnie są zapowiedzią dalszej walki. Przełomem w walce z epidemią może być wprowadzenie do obiegu zatwierdzonego ostatnio leku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od 70 lat nie był widziany w Polsce. Wrócił gatunek kleszcza, który przenosi wiele niebezpiecznych chorób
  2. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  3. Tuż po tragicznej śmierci córki Eleni zrobiła jedną rzecz. Ogromnie smutne, wiele matek nie byłoby w stanie iść w jej ślady
  4. Magda Gessler zdradziła sekret idealnych lodów. Smak jest po prostu powalający
  5. Śmierć przyszła niespodziewanie. Bardzo smutna wiadomość od Moniki Zamachowskiej, wyciekło zdjęcie z pogrzebu Łapińskiego
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Źródło: Interia
 
 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News