Koronawirus w Polsce, koniec epidemii
youtube.com TVP Info
Weronika Wasiak - 21 Maja 2020

W programie na żywo powiedział o końcu epidemii w Polsce. Padła data, pozytywna wiadomość dla wielu Polaków

Kiedy koronawirus w Polsce zostanie pokonany? Wielu od dawna zadaje sobie to pytanie, na próżno szukając odpowiedzi. Niespodziewanie w programie na żywo padła dokładna data końca epidemii. Tak pozytywnych informacji Polacy zupełnie się nie spodziewali.

Koronawirus w Polsce zbiera kolejne żniwa. Po zaktualizowaniu przez Ministerstwo Zdrowia informacji, z dniem 21 maja mamy w kraju ponad 20 tysięcy osób zarażonych COVID-19. Szczęśliwie rośnie jednak grono ozdrowieńców, co wciąż niestety nie daje jednoznacznego sygnału do powrotu do normalności i zostawieniu za sobą epidemii. Niespodziewanie pojawiły się pozytywne wieści.

Jajka zdrowe żółtkoKtóre żółtko jest najzdrowsze? Tylko 1 na 10 osób potrafi wskazać prawidłową odpowiedźCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce: kiedy epidemia dobiegnie końca? Profesor nie pozostawił złudzeń

W rozmowie z "Gościem Wydarzeń" prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i były minister zdrowia, odniósł się do panującej epidemii, skupiając jednak swoją uwagę przede wszystkim na rodzimym kraju. Przyznał, że podobnie jak niemal na całym świecie, również i w Polskę mocno uderzyły skutki pandemii, przewijające się przede wszystkim na płaszczyźnie gospodarczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Córka, zdjęciaNiewiarygodne, co z nudów zrobiła swojej małej córeczce na kwarantannie. Zdjęcia natychmiast obiegły siećCzytaj dalej

- Tak jak i wszystkie kraje, zostaliśmy poważnie dotknięci problemem pandemii - mówił prof. Zembala w rozmowie z Dorotą Gawryluk. Podkreślił jednak, że widzi wyraźny postęp jeśli chodzi o walkę z COVID-19 w Polsce. Jest pewien, że poszczególne regiony, w których odnotowano największy przyrost zachorowań, jak np. Śląsk, niebawem poradzą sobie z epidemią i wygrają.

Prof. Zembala odniósł się również do wielu przekonań Łukasza Szumowskiego o wstrzymanie odmrażania gospodarki dla dobra Polaków. Jak jednak podkreślił, obowiązujące obecnie restrykcje i stopniowe "wracanie do normalności" daje duże efekty, dlatego jest zdania, że koniec epidemii jest bliski. Przyznał, że wystarczą dwa tygodnie, by możliwe było mówienie o wygranej.

Dzisiaj grzeje:

1. IMGW właśnie wydało ostrzeżenia dla połowy kraju. Pilne alarmy, jest zagrożenie dla zdrowia i życia

2
. Minister Zdrowia potwierdził kolejne znoszenia obostrzeń. Takiej decyzji nikt nie spodziewał się tak szybko

- Tym bardziej wspieram działania Głównego Inspektora Sanitarnego, ministra Pinkasa i ministra Szumowskiego, bo oni twardo mówią; nie odmrażajmy, trzymajmy te restrykcje dla dobra chorych. Wytrzymajmy dwa tygodnie, jeżeli wytrzymamy - wygramy. [...] Ja myślę, że jeżeli dzisiaj możemy powiedzieć, że nie ma sytuacji włoskiej czy hiszpańskiej, gdzie chorzy umierali w przedsionkach szpitali, tylko szpitale jednoimienne stworzyły szansę, to jest powód do dumy - mówił.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze dawali mu zaledwie 2% szans na przeżycie. Niemowlak zaskoczył jednak wszystkich
  2. Piotr Żyła nie zarabia wyłącznie na skokach narciarskich. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić Justyna Żyła
  3. Nagranie z ukrytej kamery ujawniło prawdę. Policjantki zatrzymały go za brak maseczki, skandaliczne, czego się dopuściły
  4. Tragiczne informacje obiegły media, rodzina królewska pogrążyła się w żałobie. Prawda okazała się zupełnie inna?
  5. Mieli wyrzucić stare prześcieradła po zmarłej babci. Gdy zobaczyli, co leży między nimi, złapali się za głowy
  6. Pozbywanie się obierek po ziemniakach jest wielką stratą. Możesz je cudownie wykorzystać

Mężczyzna kamień meteorytZnalazł dziwnie wyglądający kamień. Myślał, że znalazł złoto, po latach okazało się, że jest o wiele bardziej cennyCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News