Z ostatniej chwili: rząd zmienia prawo, ale tylko na 5 dni. Już od jutra nowe przepisy

Z ostatniej chwili: rząd zmienia prawo, ale tylko na 5 dni. Już od jutra nowe przepisy Źródło: .

Koronawirus w Polsce wymagał zdecydowanych działań rządu. Z powodu protestu, zdecydowano się na ważną zmianę w prawie, która jednak potrwa tylko 5 dni. Zmiany wejdą w życie od dnia jutrzejszego.

Koronawirus w Polsce coraz bardziej nadwyręża polską służbę zdrowia. Ostatnia sytuacja związana z epidemią postawiła polskie szpitale w trudnej sytuacji. Apelowano do rządu o zmiany, ostatecznie podjęto decyzję o zmianie prawa do 27 marca.

Firma produkująca środki do dezynfekcji prosiła rząd o zmiany w prawie

Polska firma Medisept od 25 lat produkuje środki dezynfekujące dla polskich szpitali i aptek. Oferują takie produkty jak płyny do odkażania rąk, powierzchni, narzędzi chirurgicznych i medycznych, a także maszyn. Ze względu na wzrost zapotrzebowania na środki do dezynfekcji, firmie zaczęło brakować alkoholu do produkcji. Ponadto państwowa spółka Orlen zaczęła produkować płyny do dezynfekcji, przez co zaczęli wykupować ogromną część alkoholu etylowego z rynku.

Orlen został przez rząd zwolniony z akcyzy na alkohol, ze względu na to, że dostarcza preparaty do Agencji Rezerw Materiałowych. Medisept, który ma dwa razy większe moce przerobowe, oraz dostarcza towar bezpośrednio do szpitali, tego przywileju nie dostał.

- Obecnie kończą się zapasy surowca, głównie alkoholu etylowego, w Polsce. Mimo naszych możliwości produkcyjnych za kilka dni produkcja najważniejszych środków dezynfekcyjnych ustanie. - alarmował Medisept, prosząc władze o zniesienie akcyzy. W końcu doczekał się odpowiedzi rządu.

Koronawirus w Polsce wymusił na rządzie poluzowanie przepisów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Finansów w końcu zdecydowało się na zwolnienie z akcyzy firm, które produkują płyny dezynfekujące z alkoholu spożywczego, jednak dyspensa trwa zaledwie 5 dni (od 23 do 27 marca) i wymaga przestrzegania konkretnych rygorów. Firma wytwarzająca preparaty musi dostarczać je do Agencji Rezerw Materiałowych bądź Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii
2. Ojciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała

- Takie okienko czasowe de facto powoduje, że nasza produktywność ogranicza się tylko do czasu jego trwania. Co zresztą dni pracy? Jakiego surowca używać w pozostałe dni? - powiedział dla Onetu zaniepokojony szef Mediseptu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Niestety, nie doczekała się nawet wyników testu na zakażenie. Jej chłopak znalazł ją martwą na podłodze
  4. Nietypowe objawy koronawirusa. Występują u 30 procent chorych
  5. Nagranie z ukrytej kamery pokazało, co tata robi z 4-letnią córką. Mama zobaczyła nagranie i zaniemówiła
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News