Koronawirus w Polsce: potwierdzono nowe przypadki. Ministerstwo Zdrowia informuje o lawinowym wzroście

Koronawirus w Polsce: potwierdzono nowe przypadki. Ministerstwo Zdrowia informuje o lawinowym wzroście Źródło: Pixabay DarkoStojanovic

Koronawirus w Polsce rozgościł się już niestety na dobre. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach, liczba jest szokująca, nikt nie spodziewał się tak nagłego wzrostu.

Koronawirus w Polsce znów zaskoczył statystykami. W kolejnym oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia poinformowano o kilkudziesięciu nowych przypadkach. Ogromny wzrost w jednym z województw.

Koronawirus w Polsce: ciągły wzrost potwierdzonych przypadków

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejny, trzeci już dziś popołudniowy raport, dotyczący kolejnych pozytywnych przypadków zakażenia. Ogromny dobowy wzrost. U 40 osób potwierdzono nosicielstwo SARS-CoV-2. Koronawirus został dziś zdiagnozowany łącznie u 67 osób.

- Mamy 40 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 492/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy w komunikacie na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Przebadano ponad 15 tysięcy osób

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zarówno premier, Mateusz Morawiecki, jak i Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, są świadomi najczarniejszego scenariusza. Według nich za kilka dni możemy przekroczyć barierę 1000 chorych, a premier spodziewa się nawet kilkunastu tysięcy osób zakażonych. Na tę chwilę najwięcej chorych znajduje się w województwach mazowieckim (107), łódzkim (76) i dolnośląskim (66).

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok

2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Ministerstwo Zdrowia podało również statystyki dotyczące zbadanych próbek: w laboratoriach poddano testom 15084 próbki. Wiemy, że ponad 47 tysięcy osób jest objętych kwarantanną, ponad 62 tysiące rodaków zostało zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do Polski, a ponad 53 tysiące osób nadal znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje
  4. Smutna wiadomość dla setek tysięcy fanów. Beata Tyszkiewicz nie pozostawiła wątpliwości
  5. Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News