Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Chorych coraz więcej

Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Chorych coraz więcej Źródło: pikio.pl

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Właśnie poinformowano o nowych przypadkach, wyjątkowo przykre informacje. Chorych ciągle szybko przybywa.

Koronawirus w Polsce zbiera coraz większe żniwa. Informacje o kolejnych chorych są aktualizowane co kilka godzin i niestety, mimo szczerych nadziei, liczba stale rośnie. Służby medyczne nie śpią, każdego dnia oddając się pacjentom. Rąk do pracy, miejsc i sprzętu zaczyna brakować, jednak rząd robi co może, by jak najszybciej wyjść z każdej opresji. Ciężko uwierzyć w ilość nowych przypadków. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zachorowań. Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się coraz szybciej

Na wstępie warto zaznaczyć, że Ministerstwo Zdrowia jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji w kwestii koronawirusa w Polsce. Każdego dnia na oficjalnym Twitterze są aktualizowane informacje odnośnie kolejnych chorych lub ewentualnych nowych zarządzeń. Niestety, czas dla wszystkich jest bardzo trudny, dlatego coraz to nowsze doniesienia wcale nie są zbyt pokrzepiające. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sobotnim porankiem Ministerstwo oficjalnie poinformowało o zdiagnozowaniu kolejnych przypadków koronawirusa. Wczorajszym wieczorem liczba wynosiła nieco ponad 400, jednak teraz wzrosła już do 439. Dotychczas wirus pozbawił życia 5 osób. Walka z Covid-19 trwa nieprzerwanie, a Polacy mają nadzieję, że niebawem wszystko dobiegnie końca. By jednak tak się stało każdy powinien stosować się do zaleceń rządu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż 11 województw. Polacy muszą uważać

2. Przygotowano trzy scenariusze dla Polski. Ostatni jest dramatyczny: ”zakażona zostanie ponad połowa populacji”

- Mamy 14 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 439/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - czytamy we wpisie na Twitterze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Jest oficjalne stanowisko papieża Franciszka ws. obchodów Wielkanocy. Wierni przecierają oczy ze zdumienia
  4. 10 tysięcy zarażonych Polaków w kilkanaście dni. Prognoza ministerstwa zdrowia jest niepokojąca
  5. Fatalne wiadomości dla widzów TVN. Radykalne zmiany, koniec stacji jaką znamy
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News