Lista polskich miast, w których stwierdzono zarażenia koronawirusem. Najwięcej w Warszawie

Lista polskich miast, w których stwierdzono zarażenia koronawirusem. Najwięcej w Warszawie Źródło: pixabay iXimus

Koronawirus w Polsce to największy problem wymagający jasnych oraz stanowczych decyzji podejmowanych po konsultacjach ze specjalistami. Według dostępnych danych obecnie najwięcej zarażonych potwierdzono w Warszawie.

Koronawirus w Polsce jest dużym testem dla polskiej służby zdrowia, która i tak bez epidemii była przeciążona. W tych miastach lekarze oraz pielęgniarki mogą czuć się wyjątkowo zmęczeni walką z wirusem.

Koronawirus w Polsce pojawił się 2 marca

Koronawirus w Polsce po raz pierwszy został odnotowany 2 marca w Zielonej Górze, gdzie pacjent zero przyjechał autobusem z terenu Niemiec. To właśnie w zielonogórskim szpitalu był on hospitalizowany, a po ponad dwutygodniowym leczeniu został zaliczony do grupy pacjentów wyleczonych z COVID-19. Jednak to nie Zielona Góra, gdzie to wszystko się zaczęło, jest miastem o najwyższym współczynniku potwierdzonych zakażeń. W całej Polsce potwierdzono 287 zarażonych, z czego odnotowano 5 zgonów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Najgorzej jest w Warszawie

Według danych dostępnych na stronie korona.ws, gdzie możemy znaleźć interaktywną mapę, sytuacja wśród miast najgorzej kształtuje się w stolicy. W samej Warszawie badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 29 przypadków zachorowań, a w całym województwie mazowieckim jest ich 66. Ratusz w związku z trwającą kwarantanną zamknął wszystkie miejskie baseny oraz sauny, a także ogród zoologiczny. Zalecono nie korzystać z siłowni plenerowych i placów zabaw, które zamknięto do odwołania. Jednak drugie miejsce wśród miast z największą ilością zarażonych koronawirusem nie odstaje od stolicy tak mocno jakbyśmy wszyscy tego chcieli.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Drugie miejsce ex aequo, ale trzecie depcze po piętach

Koronawirus w Polsce spowodował, że drugie miejsce na podium zarażonych miast zajmują jednocześnie Wrocław oraz Łódź z 21 pacjentami, których testy wykazały wynik pozytywny. W całym województwie łódzkim znajduje się 42 chorych, a w dolnośląskim 40. Trzecie miejsce w tym niechlubnym rankingu zajmuje Lublin, gdzie u 14 pacjentów potwierdzono obecność SARS-CoV-2.

Poznań znajduje się tuż za podium z różnicą jedynie 5 pacjentów, a więc oficjalne dane mówią o 9 zakażonych. To właśnie w Poznaniu odnotowano pierwszą ofiarę śmiertelną. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także niedawno o pierwszym przypadku zarażenia się na Podlasiu, obecnie w województwie tym potwierdzony został drugi przypadek infekcji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Roksana Węgiel zamieściła w sieci ważne nagranie. Przekazała pilną wiadomość o koronawirusie
  4. Protesty pod szpitalem w Łomży, gdzie mają być leczeni na koronawirusa. Nagrania trafiły do sieci
  5. W Holandii nie ma już bezpańskich psów. Posmutnieliśmy, gdy dotarło do nas, jakie metody zastosowano
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

Źródło: Korona ws

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News