Nowe poważne ognisko wirusa w Polsce. Zmarły już pierwsze osoby

Nowe poważne ognisko wirusa w Polsce. Zmarły już pierwsze osoby Źródło: Piqsels

Koronawirus w Polsce ponownie ostro atakuje. Właśnie potwierdzono doniesienia o nowym poważnym ognisku. Kilka osób trafiło do szpitala jednoimiennego w Bolesławcu. Są już pierwsze ofiary. Jak informuje TVN24, w placówce miała działać komisja wyborcza. Sytuacja jest bardzo poważna.

Koronawirus w Polsce po raz kolejny ostro atakuje. Właśnie potwierdziły się doniesienia w sprawie kolejnego, dużego ogniska wirusa. Andrzej Chabaśnicki z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kowarach potwierdził dużą liczbę zakażeń w jednej z placówek opiekuńczo-leczniczych. W tym miejscu miała działać komisja wyborcza. Niepokojące wieści z kraju. 

Koronawirus w Polsce atakuje po raz kolejny, nowe, poważne ognisko

Testom na koronawirusa poddano 55 pacjentów oraz sześciu członków personelu medycznego z placówki opiekuńczo-leczniczej. Pozytywny wynik otrzymało aż 23 podopiecznych oraz trzech pracowników. Trzy osoby, które były w najcięższym stanie, trafiły do szpitala.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Niestety dwie osoby zmarły, jednak według informacji sanepidu tylko w przypadku jednej osoby przyczyną zgonu było zakażenie COVID-19. Druga osoba zmarła z powodu innej choroby. Zakład opiekuńczo-leczniczy działa w ramach szpitala Bukowiec. Z powodu wykrycia zakażenia wstrzymano tam przyjęcia na oddział ginekologiczny oraz chirurgię. Wstrzymano również prace izby przyjęć. W zakładzie miała działać komisja wyborcza.

- My jako urząd zabezpieczamy w imieniu komisarza wyborczego komisje obwodowe, mój pracownik musi jechać do szpitala, odczytać komputerowo i moi pracownicy się tego boją. Panika była taka, że dwóch informatyków powiedziało, że pójdzie na zwolnienia lekarskie, bo nie chcą narażać swoich rodzin - oświadczyła burmistrz Kowar, Elżbieta Zakrzewska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę

2. Chore krowy w ubojni. Ich mięso miało trafić do sklepów

Kobieta dodała również, że władze szpitala mają zamiar wystąpić do komisarza wyborczego z prośbą, by 28 czerwca w placówce nie odbywało się głosowanie, ponieważ stwarza to ogromne ryzyko. Na Dolnym Śląsku tylko dziś potwierdzono 36 nowych przypadków zakażeń, z czego 26 pochodziło z placówki w Kowarach. Poinformowano również o 74 osobach, które wyzdrowiały. Od początku epidemii koronawirusa stwierdzono tam 2814 przypadków zakażeń, z czego 2031 to ozdrowieńcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Tata zamknął córkę w samochodzie i poszedł do pracy. Wrócił po 7 godzinach, niestety było już za późno
  4. Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia
  5. Gessler nie wytrzymała, nie mogła dłużej milczeć. Wydała pilny apel
  6. Cuckold czyli nowy rodzaj zdrady. Kobiety nie mają o niej pojęcia

Źródło: Radio Zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News