Koronawirus w Polsce
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Klaudia Bochenek - 13 Maja 2020

Błąd w liczeniu zakażonych w Polsce? MZ nagle wprowadziło poprawki w statystykach

Koronawirus w Polsce nie słabnie. Najgorsza sytuacja jest na Śląsku, w województwie mazowieckim i dolnośląskim. Pojawiają się też liczne błędy w statystykach. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wprowadzonych dziś poprawkach.

Koronawirus w Polsce dotknął już prawie 20 tys. obywateli. Czy to przez liczne zachorowania i masowe testy na Śląsku doszło do fatalnego błędu?

Koronawirus w Polsce: 17 062 chorych, błędy w statystykach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnych 180 przypadkach zakażenia koronawirusem, odnotowano też 8 zgonów chorych, którzy mieli choroby współistniejące. Po raz kolejny odnotowano spory wzrost w jednym województwie, sytuacja jest fatalna. Ministerstwo Zdrowia zaraportowało także o błędzie w statystykach - kilkadziesiąt przypadków musiało zostać usuniętych.

Zwierzę wywołało sporo emocji.Polacy spacerowali po parku, nagle ich oczom ukazało się niezwykłe zwierzę. Nie mogli uwierzyć, zdjęcie podbija internetowe foraCzytaj dalej

- W związku z przekazanym przez WSSE Katowice raportem dotyczącym 39 błędnie zaraportowanych pozytywnych przypadków z dnia 12 maja, odejmujemy je ze statystyk - przeczytaliśmy dziś na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Inne stacje WSSE także odnotowywały błędy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

To kolejne błędy w statystykach, które pochodzą z WSSE Katowice. Niejednokrotnie Ministerstwo Zdrowia o nich informowało i wprowadzało poprawki do ogólnej liczby chorych. Ostatni raz stało się tak 4 dni temu, kiedy przypadki się zdublowały. Podobne błędy odnotowywały inne stacje WSSE, np. ta w Łodzi - 17 błędnie zaraportowanych przypadków z dnia 5 maja odjęto statystyk. Internauci nie są zadowoleni z takich często rozbieżnych informacji i nierzadko snują teorie, że liczba chorych w Polsce jest tak naprawdę nieznana.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona
2. Zapadła decyzja o zasiłku dla rodziców. Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość, która wyjaśnia wszystko

W tej chwili sytuacja najgorzej wygląda na Śląsku i tam też może wystąpić najwięcej błędów w statystykach. Liczba potwierdzonych przypadków powoli zbliża się do 5 tys. - na dzień 13 maja do godz.11:15 w województwie śląskim odnotowano 4345 zakażonych osób. 157 osób zmarło, 905 wyzdrowiało. Śląsk boryka się z ogniskami koronawirusa głównie w kopalniach, np. tej w w Pniówku z Jastrzębskiej Spółki Węglowej - testy wykazały, że 80 górników choruje na COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sieć 5G jest już w Polsce. W jakich miastach działa, co na jej temat mówi WHO, czy jest bezpieczna?
  2. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  3. Francuski lekarz obawia się "fali traumy psychicznej równie wielkiej, jak fala zakażeń". Wszystko przez epidemię koronawirusa
  4. Rodzice dostali rachunek za jedną lekcję online na astronomiczną kwotę. Powód powala
  5. Wyciek danych osobowych w Media Markt. UODO zabiera głos w sprawie
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News