Najlepsze możliwe wiadomości z polskiego województwa. Dzisiaj więcej wyleczonych niż zakażonych

Najlepsze możliwe wiadomości z polskiego województwa. Dzisiaj więcej wyleczonych niż zakażonych Źródło: AGENCJA SE/East News

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo, coraz więcej zarażeń i ofiar. Na szczęście są też pozytywne wieści. W jednym z województw jest więcej wyleczonych niż zakażonych.

Koronawirus w Polsce spowodował nie tylko hospitalizację tysięcy ludzi i śmierć ponad dwustu, ale także spowolnienie gospodarcze. Wszyscy wyczekują końca epidemii i choć liczba zarażeń wciąż rośnie, zaczynają też docierać pierwsze pozytywne wieści.

Koronawirus w Polsce wciąż się rozprzestrzenia, ale są też pozytywne wieści

11 kwietnia ministerstwo zdrowia poinformowało, że tylko jedna osoba została potwierdzona jako zakażona w województwie warmińsko-mazurskim. Co więcej, 4 osoby zostały już wyzdrowiały, jednak jak podaje "Super-Express" są oni określani jako ozdrowieńcy.

Cztery wyzdrowiałe osoby to dziewczynka i chłopiec z powiatu nowomiejskiego i młoda kobieta ze szpitala w Ostródzie. Jeden z ozdrowiałych pacjentów jest ze szpitala w Elblągu. Wszyscy opuścili już placówki i wrócili do domu.

To pierwsza taka sytuacja od początku epidemii w Polsce. Jedyna osoba, której potwierdzono zarażenie na Warmii i Mazurach to 7-letni chłopiec z powiatu Iławskiego. Zarażony został w wyniku transmisji lokalnej. W samym powiecie Iławskim jest coraz więcej zakażonych, co zaniepokoiło służby sanitarne.

Aktualne dane na temat zarażeń w kraju

Warmińsko-Mazurski urząd wojewódzki opublikował informacje na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej w województwie. Najwięcej zarażonych jest w powiecie nowomiejskim (26 osób) oraz Iławskim (25 osób), kolejny jest Elbląg (14) i Olsztyn (12). Najmniej potwierdzonych zakażeń stwierdzono wśród mieszkańców powiatów szczycieńskiego, kętrzyńskiego i nidzickiego, bo zaledwie po jednym.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze przekazali Kasi Kowalskiej smutną wiadomość o stanie córki. Łączymy się w bólu
2. Analitycy ujawnili, ilu chorych będziemy mieli w połowie kwietnia. Czeka nas rekordowy przyrost zakażeń wirusem

Według danych ministerstwa, na stan 11 kwietnia 17:00 przybyło 268 potwierdzonych przypadków zakażeń. Podano również informacje o kolejnych, trzynastu ofiarach. Łącznie, liczba zarażonych to 6356 osób, z czego aż 208 zmarło.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ruszyła akcja Święconka. Jej celem jest zastąpienie tradycji chodzenia do kościoła z koszyczkiem na czas epidemii
  2. Robert Lewandowski pokonał Cristiano Ronaldo. Polak dołączył do elitarnego grona
  3. Ksiądz był zakażony, kościół został zamknięty. Sanepid poszukuje wszystkich, którzy mieli kontakt z duchownym
  4. Niepokojące słowa Szumowskiego. Twierdzi, że jeśli wydarzy się jedna rzecz, zabraknie pieniędzy na leczenie Polaków
  5. Żonie Zenka Martyniuka puściły nerwy. Posunęła się do wyzwisk
  6. "Komisarz z KGP: policja może sprawdzać mieszkania podczas śniadania wielkanocnego. Wystarczy donos sąsiada

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News