Apogeum zakażeń w Polsce. Eksperci prognozują, kiedy będzie najgorzej

Apogeum zakażeń w Polsce. Eksperci prognozują, kiedy będzie najgorzej Źródło: Pixabay.com rottonara

Koronawirus w Polsce wciąż jest w fazie wzrostowej. Zakażonych jest coraz więcej, niestety wraz z nimi wzrasta statystyka zgonów. Niestety, to nie koniec, ekspert zapowiada, kiedy nadejdzie apogeum.

Koronawirus w Polsce wciąż nie osiągnął swojego apogeum, a mimo to liczba zakażeń przeraża. Ekspert wypowiedział się na temat przewidywanych statystyk. Niestety, spodziewać się można nie tylko wzrostu zakażonych, ale też wzrostu zgonów.

Koronawirus w Polsce dopiero osiągnie swoje apogeum

- Przewidujemy, że w połowie miesiąca prawdopodobnie będzie apogeum w zakresie liczby zakażalności, co przełoży się w czasie kolejnych kilkunastu dni na zwiększoną liczbę zgonów - powiedział doktor nauk medycznych, Łukasz Paluch.

Wygląda więc na to, że kluczowa będzie połowa kwietnia. Ponadto możemy się liczyć z dużo większą statystyką zgonów, ze względu na nowe wytyczne w sprawie klasyfikowania ich przyczyn. W związku z nimi więcej śmierci będzie przypisanych do statystyk COVID-19.

- Pojawiła się aktualizacja tych wytycznych WHO [...], gdzie dopuszczane jest wpisanie zgonu z powodu COVID-19, kiedy pacjent nie miał wykonanego testu, ale cały wywiad epidemiologiczny wskazuje na to, że był zakażony. Lekarz może posiłkować się np. tym, że pacjent miał objawy wskazujące na COVID-19, był w kwarantannie, czy też miał bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi albo tomografia płuc wykazuje zmiany charakterystyczne dla tego zakażenia - informowała pełnomocnik Dyrektora ds. Badań i Rozwoju PZH, Anna Dela.

Ogromne zmiany w sposobie zaliczania zgonów. Nie bez powodu są obawy

DALSZA CZĘŚĆ TESTU POD GALERIĄ

Celem zmian ma być zapewnienie większej rzetelności statystyk. Ze względu na to, że nie wszyscy pacjenci przed śmiercią mieli wykonane testy, można spodziewać się znacznego wzrostu. Jak jednak zwraca uwagę dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologi, skala zgonów jest i tak niższa niż w wielu państwach Europy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Miliony Polaków czekało na zniesienie tego zakazu. Jest zgoda Ministerstwa Zdrowia
2. Syn Zenka Martyniuka został zatrzymany. Policja miała już dość łamania kwarantanny

Jak również potwierdzają lekarze, jeśli przyczyną zgonu będzie choroba przewlekła, a nie koronawirus (nawet jeśli pacjent będzie zarażony), to dalej nie będzie liczony do ofiar COVID-19. Wszystko więc zależy od danej sytuacji i osądu lekarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząśnięci lekarze przekazali nieznane dotąd informacje. Wirus może mieć nietypowy i gwałtowny przebieg
  2. Przez koronawirusa zrobili z trumnami okropną rzecz, która budzi wściekłość. Straszne wyznanie znanego kolarza
  3. Dramatyczna sytuacja w dwóch województwach. Najnowsze dane MZ nie pozostawiają złudzeń
  4. Z Kasią Kowalska jest bardzo źle, media dotarły do jej sąsiadów. Druzgocące doniesienia
  5. Wszyscy byli w błędzie? Wirus w supermarketach rozprzestrzenia się w niezwykle niebezpieczny sposób
  6. Co, jeśli policja złapie cię na grillowaniu? Kary są olbrzymie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News