Wszyscy obawiali się podobnych wieści. Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane

Wszyscy obawiali się podobnych wieści. Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane Źródło: pikio.pl

Koronawirus w Polsce atakuje coraz więcej osób, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki. Resort przekazał bardzo niepokojące dane.

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w szybkim tempie, liczba zakażonych rośnie z dnia na dzień. Ministerstwo Zdrowia podało kolejne niepokojące dane, tego wszyscy się obawiali. Pękła kolejna granica, Polacy są przerażeni. Rośnie również liczba zgonów z powodu Covid-19.

Koronawirus w Polsce - nowe dane ministerstwa

Polski resort zdrowia nie ma dobrych wieści, liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszego kraju wciąż wzrasta. Ministerstwo właśnie przekazało najnowsze dane, tego wszyscy się obawiali. Przekroczono próg 5 tysięcy zarażeń, a to jeszcze nie koniec.

- Mamy 152 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego - przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Wraz z liczbą zakażonych, rośnie również śmiertelność. Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło w naszym kraju 129 obywateli. Resort zdrowia właśnie potwierdził kolejne ofiary pandemii koronawirusa.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie - wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - napisał resort zdrowia na swoim Twitterze.

W Polsce najwięcej chorych przebywa na terenie województwa mazowieckiego, jest ich ponad 1200 osób. Kolejne pod względem liczebności wykrytych przypadków zakażeń są województwa śląskie i dolnośląskie. Tam liczba zarażonych przekroczyła 500 przypadków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koronawirus w Polsce zbiera coraz większe żniwo

Na całym świecie odnotowano już niemal 1,5 miliona zakażeń. Najszybciej pandemia rozwija się w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie potwierdzono niemal 400 tysięcy chorych. Wciąż wzrasta również liczba zakażonych w Hiszpanii i Włoszech. Liczbę 100 tysięcy przypadków zachorowań przekroczyły również Francja i Niemcy.

Dzisiaj grzeje: 1. Pod osłoną nocy zmieniono nagle rozporządzenie ws. obostrzeń. Nie wszyscy będą zadowoleni

2. Nie żyje wybitna Polka. Świat muzyki w głębokiej żałobie

Do tej pory łącznie z powodu powikłań po zakażeniu SARS-CoV-2 na całym świecie zmarło ponad 82 tysiące osób. Polski rząd wprowadził rygorystyczne obostrzenia mające na celu ograniczenie ekspansji wirusa na terenie naszego kraju. Dotyczą one zalecenia kwarantanny i zakazów dotyczących swobodnego przemieszczania się. Również granice państwa pozostają wciąż zamknięte dla cudzoziemców, a każdy powracający do kraju obywatel ma obowiązek przejść kwarantannę. Za złamanie nakazu, grożą wysokie kary pieniężne, a nawet odpowiedzialność karna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy noszenie maseczek w Polsce będzie obowiązkowe? Minister Zdrowia zapowiada zmiany
  2. Poznaliśmy ostatniego rywala w karierze Marcina Najmana! To będzie prawdziwa patologia
  3. Wyciekł tajny plan ws. koronawirusa. Wszystko zostało już dokładnie rozpisane w Niemczech
  4. Wszyscy obawiali się podobnych wieści. Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane
  5. Kaszel, który jest objawem koronawirusa da się odróżnić od tego przy przeziębieniu. Ma parę cech szczególnych
  6. 2-letni syn Anity przed śmiercią karmiony był karmą dla szczurów i niedopałkami. Dziennikarze dotarli do strasznych szczegółów

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News