Liczba zgonów Polaków rośnie błyskawicznie, bardzo smutny poniedziałek. Tragiczne informacje Ministerstwa Zdrowia

Liczba zgonów Polaków rośnie błyskawicznie, bardzo smutny poniedziałek. Tragiczne informacje Ministerstwa Zdrowia Źródło: Pixabay DarkoStojanovic

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo. Niestety, Ministerstwo Zdrowia podało kolejne informacje o śmiertelnych przypadków. To już ponad 100 ofiar śmierci z powodu COVID-19.

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. To już dzisiaj drugi komunikat Ministerstwa Zdrowia na temat zachorowań i ofiar śmiertelnych. Niestety, sytuacja wciąż się nie poprawia, a zapowiadany szczyt zachorowań dopiero przed nami.

Niestety, koronawirus w Polsce uśmiercił kolejne osoby. Tragiczne informacje z Ministerstwa Zdrowia

Niestety, według najnowszych informacji Ministerstwa Zdrowia, na COVID-19 w Polsce zmarło kolejnych 9 osób. To oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już setkę. Łącznie potwierdzonych zgonów spowodowanych chorobą wywoływaną przez SARS-CoV-2 jest już 107.

Podano również informacje o kolejnych zakażonych. Tym razem licznik zwiększył się o 212 osób.

Wciąż rośnie liczba zakażonych. Polacy obawiają się o swoje zdrowie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze, mamy kolejne osoby z pozytywnymi wynikami testów na obecność koronawirusa w organizmie. Wyszczególniono, z których województw pochodzą kolejni chorzy.

- Mamy 212 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego; 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego - przekazało Ministerstwo Zdrowia. 

Ministerstwo Zdrowia przekazało także wiadomość o tym, że zwiększyła się liczba śmiertelnych przypadków. Zmarło dziewięć zarażonych koronawirusem osób, każda z nich miała choroby współistniejące. 

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące - dodało MZ. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne informacje z samego rana. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało najgorszą wiadomość
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Obecnie liczba zakażonych wynosi 4413, z czego 107 przypadków to ofiary śmiertelne. Dziś liczba zarażonych wzrosła o 311 nowych przypadków, 13 osób zakażonych zmarło. Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, szczyt zakażeń spodziewany jest dopiero na maj lub nawet czerwiec. Dlatego władze apelują obywateli o pozostanie w domach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Naukowcy wyliczyli, kiedy Polacy mogą wrócić do pracy. Termin dla wielu będzie powodem do płaczu
  4. Premier Morawiecki przekazał w Sejmie ponure wiadomości. Zaapelował do wszystkich Polaków
  5. Babcia poradziła wnuczce, żeby spaliła liść laurowy w domu. Efekt okazał się niesamowity, zaraz zapaliła drugi
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News