Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób

Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób Źródło: pikio.pl

Koronawirus w Polsce wciąż stanowi wielkie zagrożenie. Wzrost potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych zakażeń nie napawa optymizmem i pojawia się coraz więcej pytań czy konieczne będzie ponowne zaostrzenie obostrzeń. Do mediów dotarły niepokojące informacje o wykryciu wirusa wśród jednej z pracowników dużej fabryki.

Koronawirus w Polsce wykrywany jest u kolejnych osób i nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała ulec zmianie. Możliwe, że już niedługo odnotujemy kolejny duży wzrost zakażeń, a to za sprawą narażenia blisko 5 tys. osób, pracujących ze sobą w jednej fabryce, na kontakt z osobą będącą nosicielem wirusa SARS-CoV-2.

Koronawirus w Polsce: wykryto zakażenie u pracownika fabryki opon Michelin

Koronawirus w Polsce może znów niedługo poszybować w statystykach. Nie wiadomo jeszcze czy pracownik, u którego wykryto wirusa zaraziłinne osoby. Największy pracodawca stolicy Warmii i Mazur uspokaja jednak, że ryzyko jest minimalne z racji pracy w reżimie sanitarnym, do którego wszyscy bezwzględnie się stosują. 

- Niestety u jednego z pracowników fabryki Michelin w Olsztynie potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" cytowanej przez SuperExpress, Ewa Konopką będąca rzeczniczką prasową zakładów Michelin mieszczących się w Olsztynie. Fabryka mimo wykrycia zakażenia nie wstrzymała swoich prac i produkcja wciąż odbywa się w normalnym harmonogramie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie wiadomo jeszcze czy zakaził innych współpracowników

Nawet stosowanie się do reżimu sanitarnego i dbanie o systematyczne dezynfekowanie miejsca pracy nie gwarantuje całkowitej ochrony przed zakażeniem koronawirusem. Dodatkowo nie wiadomo czy pracownik, u którego potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 nie przeniósł go na domowników oraz znajomych, z którymi się spotykał. Możliwe, że tylko kwestią czasu jest, aż koronawirus w Polsce zyska kolejne lokalne ognisko. Pozostaje mieć nadzieję, że wdrożone przez firmę rozwiązania uchroniły pozostałych pracowników przed możliwością bezpośredniego kontaktu z mężczyzną. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
2. Rząd podjął pilną decyzję. Pojawił się nowy zakaz

Wciąż pojawiają się nowe przypadki 

Według najnowszych informacji tylko w ciągu ostatnich dwóch dni: niedzielę 2 sierpnia oraz poniedziałek 3 sierpnia, zakażenie potwierdzono u 6 osób. Aż 5 przypadków odnotowano w niedzielę. Warmia i Mazury do tej pory zaraziło się 385 osób, a wyzdrowiało aż 271. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy do końca wierzyli, niestety nie żyje. Polskę obiegła najgorsza wiadomość
  2. Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo
  3. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
  4. Działania podjęte w trybie pilnym. Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat
  5. Zmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiem

Źródło: SuperExpress

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News