Wielkanoc przyciągnie tłumy do kościołów?
Pixabay KitzD66
Agata Jaroszewska - 2 Kwietnia 2020

Ciężka decyzja przed polskim rządem. Za tydzień może być niebezpiecznie przez tłumy podczas świąt

Koronawirus w Polsce uderza w ludzi z coraz większą siłą. Codziennie ogłaszane są nowe przypadki zachorowań oraz zgonów. W związku z tym zdecydowano się na jeszcze mocniejsze zaostrzenie zakazów dotyczących przebywania w miejscach publicznych. Jednak przed nami Wielkanoc. Wierni zgromadzą się w kościołach?

Koronawirus w Polsce wymusił wprowadzenie szeregu zmian, które konieczne są do tego, aby powstrzymać, a przynajmniej spowolnić rozprzestrzenianie się niebezpieczeństwa. Nasze życia wyglądają teraz zupełnie inaczej, zmiany nie ominęły także kościołów.

Owczarek niemiecki musiał zareagowaćMłody psiak zaczepiał inne psy w parku. Owczarek niemiecki nie wytrzymał, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Koronawrius w Polsce zmieniła polski kościół

Koronawirus w Polsce spowodował, że w kościołach obecnie może przebywać do 5 osób. Spotkało się to z ogromną dyskusją wśród wiernych, jednak po głośnych sprawach, kiedy szukano uczestników mszy, podczas których przebywali zakażeni wirusem SARS-CoV-2 sytuacja ta została zaakceptowana. Także hierarchowie kościelni postanowili skierować słowa do zaniepokojonych wiernych.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że zarządzenia te mogą być dla niektórych trudne do zaakceptowania. Mimo to, ze względu na zdrowie własne i bliźnich, bardzo proszę o przyjęcie ich w duchu miłości bliźniego - tak mówił 14 marca abp Gądecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Koronawirus w USAZbliżamy się do katastrofalnej granicy. Wirus nie ustępuje, najgorzej jest w USACzytaj dalej

Rzecznik zdradza szczegóły

Okres świąt wielkanocnych w tym roku przypada w momencie szczytowej epidemii koronawirusa w Polsce. Piotr Muller w rozmowie z Onetem powiedział, że w następnym tygodniu podjęte zostaną decyzje, odnośnie świąt oraz ewentualnego złagodzenia obostrzeń co do ilości ludzi. Podobną informację przekazał ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

- Minister zdrowia zapowiedział podczas konferencji prasowej, że szczegółowe informacje i zalecenia dotyczące okresu świąt wielkanocnych będą jeszcze przedstawione przez władze państwowe. W sobotę 04.04 zostanie wygłoszone nadzwyczajne orędzie abp Stanisława Gądeckiego, którym chce wprowadzić katolików w Wielki Tydzień w tym trudnym dla nich czasie.

Dzisiaj grzeje:

1. Watykański wikariusz zaraził papieża Franciszka? Jest chory, władze Stolicy Apostolskiej pełne obaw

2. Pepco wycofuje popularny produkt. Trzeba się go natychmiast pozbyć „Może stwarzać niebezpieczeństwo”

Kościoły jednak wypełnią się wiernymi?

W środę weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące kolejnych obostrzeń życia publicznego. Zamknięto salony fryzjerskie i hotele, ograniczono ilość osób przebywających sklepie, jednak znaleźć tam można także zapis dotyczący "sprawowania kultu religijnego". Przeczytać w nim można, że od 12 kwietnia, czyli dokładnie od dnia kiedy wypada Niedziela Wielkanocna, w mszach świętych będzie mogło uczestniczyć aż 50 osób, co jest ogromnym skokiem z obecnie dopuszczalnych 5 osób. Do liczby tej konieczne będzie wliczenie księdza sprawującego Eucharystię. Na dokładniejsze informacje jak dokładnie zostanie rozwiązany problem ewentualnego uczestnictwa wiernych w tak ważnej mszy, należy poczekać do następnego tygodnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO ostrzega. W ciągu ostatniego tygodnia liczba ofiar koronawirusa wzrosła dwukrotnie
  2. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  3. Wszyscy obawialiśmy się podobnych informacji. Ministerstwo zdrowia podało do publicznej wiadomości najnowsze dane
  4. Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadza zmiany. Spore opóźnienie, enigmatyczny wpis
  5. Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady
  6. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia

Boney M wszystkich oszukaliWyszło dopiero po latach. Skandaliczna prawda o Boney M poraża, nikt nie przepuszczał, że wszystkich oszukaliCzytaj dalej

Źródło: Onet Wiadomości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News