Zaskakujące źródło zakażeń koronawirusem. Dotyczy aż 1/3 chorych

Zaskakujące źródło zakażeń koronawirusem. Dotyczy aż 1/3 chorych Źródło: Pixabay OrnaW

Koronawirus objawy zarażenia wykazuje różnorodne. Dlatego co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnych symptomach, które mogą oznaczać zarażenie. Niedawno odkryto, że u 1/3 badanych wykryto zadziwiające sygnały. To może oznaczać nowe źródło, z którego można zainfekować się SARS-Cov-2.

Nowy koronawirus objawy daje od najbardziej powszechnych, grypopodobnych, po rzadsze, które mogą początkowo nie kojarzyć nam się z niebezpiecznym patogenem. SARS-CoV-2 pozostaje nie do końca przebadany przez naukowców. Niedawno stwierdzono, że 1/3 pacjentów miała niespotykane dotąd charakterystyczne objawy.

Patogen może wywoływać problem związane z oczami. Jedne z najnowszych badań przedstawiają dane, według których u 1/3 pacjentów zaobserwowano nowe symptomy. To zmieniło spojrzenie lekarzy zarówno na sygnały zainfekowania, jak i jego źródło. Naukowcy z China Three Gorges University oraz Sun Yat-Sen University stwierdzili, że ich nowe badania mogą doprowadzić do rewolucyjnych wniosków.

Koronawirus objawy zainfekowania może dawać inne, niż myśleliśmy

Okazuje się, że koronawirus może dawać bardziej różnorodne i skomplikowane objawy zarażenia, niż podejrzewali naukowcy. Wyniki badań przeprowadzone przez naukowców chińskich uniwersytetów wykazały, że 1/3 pacjentów miała bardzo charakterystyczne symptomy. Stan oczu zakażonych przypominał zapalenie - przekrwione spojówki, obrzęk, łzawienie oraz wydzielina z oka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje serwis Fakt, naukowcy określili, że objawy koronawirusa mogą być inne, niż grypopodobne. U pacjentów z tymi charakterystycznymi symptomami zaobserwowano także podwyższoną liczebność białych krwinek oraz neutrofili. Badacze doszli do kolejnej, zaskakującej obserwacji. U 17% pacjentów z tymi objawami zauważono obecność wirusa SARS-CoV-2.

Dzisiaj grzeje: 1. Watykański wikariusz zaraził papieża Franciszka? Jest chory, władze Stolicy Apostolskiej pełne obaw

2. Czy mogę przyjmować gości? Czy mogę iść na cmentarz? Czy mogę pojechać na działkę? Kary do 30 tysięcy

Koronawirus objawy może dawać różnorodne, jak już stwierdzono. Jednak do tej pory nie brano pod uwagę nowych źródeł zarażenia. Okazuje się, że zainfekowanie się przez kontakt z wydzieliną z oka jest prawdopodobne. Zrozumienie tych objawów może pomóc zrozumieć naturę COVID-19 oraz samego wirusa, jak twierdzą autorzy najnowszych publikacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szpitale w Nowym Jorku szykują się do wprowadzenia nowej metody walki z koronawirusem. Czy nadchodzi przełom?
  2. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  3. Wiadomo, ilu Polaków straci pracę. Gigantyczna liczba
  4. Będzie 1000 plus? Wiadomo, kto może liczyć na nowe świadczenie
  5. Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady
  6. Policja została wezwana do skandalicznego zajścia w Biedronce. Sytuacja wymknęła się spod kontroli

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News