Przełom w walce z koronawirusem? Naukowcy w końcu dostali zielone światło, rozpoczęli nowy etap

Przełom w walce z koronawirusem? Naukowcy w końcu dostali zielone światło, rozpoczęli nowy etap Źródło: East News AFP

Koronawirus na świcie nadal pochłania ludzkie życia, jednak na szczęście naukowcy prowadzą zintensyfikowane prace nad wynalezieniem szczepionki. Według portalu Fakt.pl w Kanadzie mogło dojść do przełomu. Premier Justin Trudeau poinformował o podjęciu bardzo ważnej decyzji. Zezwolono na pierwsze testy kliniczne.

Obecnie koronawirus na świecie jest prawdopodobnie największym problemem, jaki dotknął niemal każdy region kuli ziemskiej. Chociaż powoli zaczynamy przyzwyczajać się już do tzw. nowej normalności, wszyscy czekamy, aż specjaliści wynajdą szczepionkę na COVID-19. Według serwisu Fakt.pl w Kanadzie mogło dojść do przełomowego momentu w walce z epidemią.

Wciąż nie wiadomo, jak długo jeszcze koronawirus na świecie będzie poważnym problemem. Niebezpieczeństwo zostanie zażegnane prawdopodobnie dopiero po wynalezieniu szczepionki przez naukowców. Jak informuje portal Fakt.pl, w marcu prace nad stworzeniem niezbędnego preparatu zaczęły się w Kanadzie. Premier, Justin Trudeau niedawno ogłosił bardzo ważną decyzję.

Koronawirus na świecie może zostać powstrzymany

Opracowanie szczepionki oznaczałoby, że koronawirus na świecie nie byłby już tak niebezpieczny. Według serwisu Fakt.pl premier Kanady przekazał mediom ważną wiadomość. Udzielono zgody na przeprowadzenie pierwszych testów klinicznych szczepionki na COVID-19. Preparat jest badany przez jeden z najstarszych kanadyjskich uniwersytetów, Uniwersytet Dalhousie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po tym, jak koronawirus na świecie powodował coraz trudniejszą sytuację, pod koniec marca rozpoczęto prace nad szczepionką w kanadyjskim uniwersytecie. Zespół specjalistów pracował nad trzema typami szczepionek. Jak informuje Health Canada, w Kanadzie prowadzi się ponadto 33 klinicznych testów i badań nad terapiami i lekami wspierającymi leczenie COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Polityk znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Służby wkroczyły do akcji, tajemnicze okoliczności śmierci

2. Do sieci trafiło zdjęcie Małgorzaty Kożuchowskiej, a fanów zatkało. Nikt nie widział jej jeszcze w podobnym wydaniu

W przypadku, gdy szczepionka testowana w Kanadzie okazała się skuteczna, wówczas koronawirus na świecie zostałby opanowany. Kanadyjska Rada Badań Naukowych przekazała, że opracowana w Chinach próbna szczepionka na COVID-19 będzie produkowana i testowana w Kanadzie. Preparat wciąż znajduje się w fazie badań. Zgodnie z dany Health Canada w kraju liczba zarażonych przekroczyła już 75 tysięcy. Niestety kolejni zarażeni pojawiają się też w Polsce. Niedawno pisaliśmy o najmłodszej ofierze śmiertelnej w naszym kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złowieszcze słowa Krzysztofa Jackowskiego. Dotyczą Warszawy
  2. Skandal w Niemczech. Łukasz Piszczek zaatakowany przez wrogich kibiców
  3. Sekielski ujawnił, dlaczego w nowym filmie wykorzystali piosenkę tragicznie zmarłej gwiazdy. Artystka też przeżyła piekło w dzieciństwie
  4. Nigdy nie pij wody, która stoi przy łóżku. Popularny błąd grozi zdrowiu
  5. Tuż przed śmiercią Jan Paweł II wyjawił jedną z największych tajemnic Kościoła. Mało kto pamięta, jakie miała znaczenie
  6. Zużyte torebki po herbacie są bardzo cenne, źle że lądują w koszu. Przenigdy ich nie wyrzucaj, można je wykorzystać i zaoszczędzić pieniądze

źródło: Fakt.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News