Koronawirus na świecie
Pixabay.com Parentingupstream
Monika Majko - 30 Października 2020

Porażające informacje ws. koronawirusa. Prawda o zakażonych wyszła na jaw, wyjątkowo smutne

Koronawirus nie wybiera, może zaatakować każdego. Okazuje się jednak, że ryzyko hospitalizacji jest w niektórych przypadkach wyższe, niż w innych. Naukowcy przekazali szokująca prawdę o pacjentach zakażonych COVID-19.

Koronawirus zaatakował już ponad 45 mln ludzi na całym świecie, a ponad 1,18 mln chorych zmarło w wyniku zakażenia. Naukowcy przedstawili zaskakujące wyniki badań, dotyczące pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Tego nikt się nie spodziewał, szokująca prawda wyszła na jaw.

Koronawirus może zaatakować każdego

Pandemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo niemal na całym świecie. W Polsce padł wczoraj dobowy rekord przyrostu chorych na COVID-19, przekroczona została bariera 20 tysięcy nowych przypadków koronawirusa dziennie. Liczby przekazane przez Ministerstwo Zdrowia są szokujące.

- Mamy 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus [...] Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób. Informujemy o usunięciu przez WSSE we Wrocławiu 1 zgonu z dnia 24.10.2020 r. - odejmujmy go ze statystyk. Liczba zakażonych koronawirusem: 319 205/5149 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało ministerstwo.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Choć największe ryzyko koronawirus stanowi dla osób w podeszłym wieku, groźny wirus może zaatakować każdego. Zespół brytyjskich naukowców postanowił ocenić ryzyko hospitalizacji z powodu COVID-19 wśród pracowników ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni z pacjentami, a także pracowników niemających kontaktu z pacjentami. Ocenie ryzyka poddano również ich domowników. Wnioski są wstrząsające.

Szwedzcy naukowcy ustalili, że co szósty hospitalizowany z powodu COVID-19 pacjent w grupie wiekowej 18-65 lat to pracownik służby zdrowia lub członek jego rodziny. Choć ryzyko przyjęcia do szpitala osób w wieku produkcyjnym po zakażeniu koronawirusem jest niewielkie, wśród pracowników ochrony zdrowia, a w szczególności osób “z pierwszej linii frontu”, czyli m.in. ratowników medycznych i pracowników oddziałów ratunkowych, jest ono znacznie wyższe.

Analiza brytyjskich naukowców została oparta na danych dotyczących 158 445 pracowników szkockiej ochrony zdrowia, znajdujących się w grupie wiekowej od 18-= do65 lat, a także 229 905 ich domowników oraz innych członków populacji w szczytowym okresie zakażeń COVID-19 w Szkocji, trwającym od 1 marca do 6 czerwca 2020.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Ryzyko hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem jest znacznie wyższe wśród pracowników ochrony zdrowia i ich bliskich niż reszty społeczeństwa

W analizie uwzględniono takie czynniki, jak wiek, płeć, pochodzenie etniczne i choroby współistniejące. Badanie wykazało, ze ryzyko przyjęcia do szpitala z powodu COVID-19 u pracowników ochrony zdrowia niemających bezpośredniego kontaktu z pacjentami i ich domowników było podobne do ryzyka w populacji ogólnej. Okazało się jednak, że w przypadku pracowników służby zdrowia, którzy mają kontakt z pacjentami, ryzyko przyjęcia do szpitala jest trzykrotnie większe, a ich domownicy byli hospitalizowani z powodu COVID-19 prawie dwukrotnie częściej.

- Spośród hospitalizowanych pracowników ochrony zdrowia 1 na 8 został przyjęty na oddział intensywnej terapii, a sześciu (2,5 proc.) zmarło. Zgony te odpowiadają zaledwie 0,004 proc. wszystkich pracowników służby zdrowia. Spośród przyjętych domowników 1 na 5 przyjęto na oddział intensywnej terapii, a 18 (13 proc.) zmarło - przekazał wyniki badań portal onet.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Cmentarze 1 listopada jednak zostaną zamknięte? RMF ustalił najnowsze informacje

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Autorzy badania zaapelowali do rządów, a także osób zarządzających opieką zdrowotną i specjalistów medycyny pracy do rozważenia, w jaki sposób najlepiej ochronić pracowników sektora ochrony zdrowia i ich bliskich w przypadku ponownego wzrostu zakażeń wirusem SARS-COV-2. Zachęcają również do wsparcia Światowej Organizacji Zdrowia w celu zapewnienia odpowiednich dostaw indywidualnych środków ochrony i testów na COVID-19 dla krajów o niskim i średnim dochodzie.

- Musimy zapewnić ochronę i bezpieczeństwo wszystkich pracowników ochrony zdrowia we wszystkich miejscach - podsumowali badacze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Rowerzystka w ostatniej chwili zobaczyła kocięta na drodze. Ratownicy z Tarnowa łapali je kilka godzin
  3. Tomasz Smokowski ostro o Jarosławie Kaczyńskim. Mocne słowa przed tysiącami Polaków, "że Ci nie wstyd" (FOTO)
  4. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  5. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  6. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  7. Bardzo niebezpieczne oszustwo. Cyberprzestępcy podszywają się pod WHO
  8. Klasa sama w sobie, ozdoba stołu i przyczyna szczerych zachwytów. Nie ma nic lepszego niż domowe ciasto rafaello

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News