Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Bardzo smutne informacje, liczba zakażonych stale rośnie
Joanna Szwalikowska - 30 Września 2020

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Bardzo smutne informacje, liczba zakażonych stale rośnie

Niepokojące informacje z kraju. Kolejne, nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w jednym polskich miast. Smutna wiadomość została potwierdzona. Niestety liczba zakażonych przez cały czas rośnie. Sytuacja epidemiologiczna w kraju staje się coraz poważniejsza.

Niepokojące wiadomości z kraju. W szpitalu w jednym z polskich miast odnotowano nowe ognisko koronawirusa. Jak wynika z podanych informacji, zakażenie zostało potwierdzone już u wielu pracowników placówki, a także kilku osób z nimi związanych. Sytuacja jest poważna. Liczba zakażonych w kraju stale rośnie i niestety nie widać perspektyw na poprawę w najbliższym czasie.

Beata Szydło przekazała wiadomość o śmierciZ ostatniej chwili: śmierć nadeszła nagle, Beata Szydło pogrążyła się w smutku. Spływają kondolencjeCzytaj dalej

Kolejno ognisko koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych stale rośnie

Kolejne ognisko koronawirusa w Polsce zostało zlokalizowane w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w województwie pomorskim. Zakażenie COVID-19 zostało już potwierdzone u 21 pracowników, a także sześcioma związanymi z nimi osobami.

Jak poinformowało Radio Gdańsk, chorymi są: prezes szpitala w Kościerzynie, dyrektorzy medyczny oraz techniczny, lekarze, pielęgniarki, a także pracownicy obsługi. Większość zakażonych czuje się dobrze, a choroba przechodzi bezobjawowo. Zarząd został poddany izolacji domowej i pracuje w trybie zdalnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zgodnie z decyzją podjętą przez wojewodę, od 24 września pełni funkcję placówki wielospecjalistycznej, która dedykowana jest pacjentom zakażonym koronawirusem. Jak się okazało, w innych placówkach dla zakażonych osób zwyczajnie brakuje miejsc. Oddział wewnętrzny niedawno został przekształcony w zakaźny, znajduje się tam 22 pacjentów. W związku ze zmianami, jakie zostały wprowadzone, a także ogniskiem zakażeń, poradnia ortopedyczna pozostaje nieczynna.

- Nadal zamknięty jest oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Prawdopodobnie przez pewien czas wyłączony z pracy będzie oddział urologii, ale to jest w trakcie ustalania i nie mogę teraz podać szczegółów. Przypadki pilne będą oczywiście załatwiane - przekazał Arkadiusz Błaszczyk, koordynator do spraw COVID-19 w szpitalu w Kościerzynie, w rozmowie z Radiem Gdańsk. Według niego sytuacja na oddziale intensywnej terapii jest stabilna.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje wybitny polski aktor. Polacy pogrążeni w żałobie

2. Posiadasz mieszkanie własnościowe? Niedługo mogą zapukać do twoich drzwi, kary są ogromne

3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana przez Polaków aktorka. Rodzina przekazała tragiczne wieści

- Są tam oczywiście pacjenci, którzy wymagają oddechu zastępczego w związku z zakażeniem koronawirusem, to bardzo ciężkie przypadki. Na bloku operacyjnym prowadzona jest działalność, ale też w zmniejszonym wymiarze, niż było to przed decyzją wojewody - przekazał Arkadiusz Błaszczyk w Radiu Gdańsk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jarosław Jakimowicz znów odpłynął w TVP Info i pokazał, na co go stać. Co z kulturą osobistą? "Rozjadę ją w sądzie jak żabę"
  2. Dramatyczne statystyki Krzysztofa Piątka. Prawie same zera
  3. Groza w miejscu zamieszkania Krzysztofa Jackowskiego. Pilna ewakuacja, realne zagrożenie życia
  4. Już od jutra Polacy zapłacą więcej. Setki tysięcy osób jest nieświadomych szybkiej zmiany
  5. TVN alarmuje, wydano żółte ostrzeżenia. Niebezpieczna sytuacja dla wielu Polaków
  6. Uwielbiasz pierogi z grzybami? 2 przełomowe triki sprawią, że ciasto nigdy się nie rozpadnie

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Radio Gdańsk

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News