Rzecznik MŚP pilnie ostrzega przed powrotem restrykcji. Trzeba wiedzieć

Rzecznik MŚP pilnie ostrzega przed powrotem restrykcji. Trzeba wiedzieć Źródło: Pixabay

Koronawirus nadal jest kluczowym problemem, z którym borykają się mieszkańcy niemal każdego państwa. Mimo usilnych starań przedstawicieli sektora medycznego zakażeń nieustannie przybywa. Nie brakuje także ofiar śmiertelnych. Mówi się, że sytuacja ustabilizuje się dopiero w momencie, w którym dostępna będzie szczepionka.

Fakt, że obecnie nie istnieje żadne lekarstwo, które leczyłoby chorobę COVID-19, najważniejszą kwestią jest profilaktyka. W wielu krajach nieustannie obecne są restrykcje związane z rygorem sanitarnym, które mają uchronić społeczność przed masowymi zachorowaniami. Taka sytuacja ma miejsce także w Polsce. Wraz z początkiem pandemii resort zdrowia zdecydował o zamrożeniu gospodarki i konieczności odbycia narodowej kwarantanny. Polacy byli zmuszeni do ciągłego noszenia maseczek ochronnych. Obecnie obostrzenia zostały złagodzone, jednak nadal zalecane jest przestrzeganie dystansu społecznego, dezynfekcja rąk oraz zakrywanie nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych.

Koronawirus nie traci na sile

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, zdradził niedawno, kiedy wróci jeden z kluczowych nakazów. Specjaliści uważają, że jesienią możemy spodziewać się drugiej fali zachorowań, która połączy się z corocznym sezonem grypowym. Jeśli liczba zakażeń będzie rosła tak gwałtownie, jak do tej pory, prawdopodobnie Polacy znowu będą musieli nosić maseczki ochronne. Słowa szefa resortu zdrowia wywołały duże poruszenie wśród małych i średnich przedsiębiorców, którzy obawiają się strat finansowych związanych z ewentualnym lockdownem. Kolejne tygodnie, podczas których nie mogliby prowadzić działalności gospodarczej, byłyby katastrofalne w skutkach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

O zajęcie stanowiska w tej sprawie został poproszony rzecznik MŚP, Adam Abramowicz, który poparł stanowisko właścicieli firm. Mężczyzna nie ma wątpliwości, że kolejne zamrożenie polskiej gospodarki wiązałoby się z bankructwem wielu przedsiębiorstw. Według niego jedynym rozwiązaniem, które byłoby zasadne w momencie pojawienia się drugiej fali zakażeń, byłoby krótkotrwałe blokowanie lokalnych ognisk koronawirusa. Oczywiście niezbędna byłaby pomoc rządu. Abramowicz przyznał, że zwrócił się w tej sprawie do wicepremier i minister rozwoju, Jadwigi Emilewicz.

Przedstawicielka resortu rozwoju zaznacza, że nie ma mowy o kolejnym lockdownie. Zaznaczyła jednak, że kluczowe będzie przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego. Przyznała, że nie jest w stanie zapewnić, że koronawirus nie pozbawi wielu Polaków pracy, ale nie spodziewa się powrotu restrykcji. Uspokaja także, że polska gospodarka jest obecnie w bardzo dobrym stanie, dlatego MŚP nie musi obawiać się jej zamrożenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski

2. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa

3. Żona Michała Żebrowska nagle przestała milczeć. Spotkała ją krzywda nie do opisania, nikt nie wiedział

- Jeżeli rozmawiamy o czymś, to o bardzo pilnym przestrzeganiu norm i reguł i - ewentualnie - poszerzonej zgodzie na informacje o nas samych w sytuacji, kiedy pojawia się przypadek COVID-19, abyśmy mieli szybkie informacje o tych, którzy kontaktowali się z osobą zainfekowaną - mówiła Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Radiem Zet.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Tak świętuje Wojciech Szczęsny. Pali papierosa razem z trenerem (WIDEO)
  3. Nikt nie wiedział. Niebywała wieść o b. pierwszej damie, wszystko zrobiono po cichu
  4. Służby są bezradne, żywioł nie ma litości. Za chwilę nadciągnie nad kolejne polskie miasta
  5. Na stronie Gienka Loski opublikowano smutną i ważną informację. Liczy się każde wsparcie
  6. 186 osób nie żyje, przybywa kolejnych ofiar. Polskie służby alarmują, sytuacja jest beznadziejna
  7. Rząd wyłącza specjalny zasiłek. Zostawił jednak furtkę
  8. Piła napar z pokrzyw 7 dni. Zupełnie oczyściła organizm, warto z nich skorzystać
  9. Wyciekła największa tajemnica ojca małej Madzi. Aż ciężko uwierzyć

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News