Koronawirus zaraża inaczej
Pixabay.com icsilviu
Monika Majko - 27 Października 2020

Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń

Koronawirus paraliżuje niemal cały świat i od wielu miesięcy zbiera śmiertelne żniwo. Nowe badania nad groźnym wirusem ujawniły niepokojące informacje, dotyczące możliwości przenoszenia się choroby.

Koronawirus pozostaje wciąż nie do końca zbadanym patogenem, który paraliżuje niemal cały kraj i codziennie powoduje setki zgonów. Wyniki najnowszych badań są niepokojące, naukowcy przekazali informacje w sprawie możliwości przenoszenia się wirusa SARS-COV-2 pomiędzy ludźmi.

Koronawirus może zaatakować każdego

Pandemia koronawirusa paraliżuje niemal cały świat, do tej pory zakażenie potwierdzono u ponad 43 milionów ludzi, a śmierć z powodu COVID-19 poniosło ponad 1,15 miliona osób. W Polsce łącznie potwierdzono niemal 264 tysiące przypadków zakażenia wirusem SARS-COV-2, a 4483 osób zmarło.

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

Naukowcy wykazali, że koronawirus może przenosić się za pomocą wielu czynności. Na początku pandemii za główne zagrożenie uważano duże krople, które wydalamy podczas kaszlu lub kichania. Dziś wiadomo jednak, że do zakażenia może dojść nawet podczas rozmowy czy też zwykłego przebywania z osobą zakażoną w zamkniętej lub słabo wentylowanej przestrzeni.

- Mikrocząsteczki z zarazkami COVID-19 mogą być godzinami zawieszone w powietrzu, którym oddychamy - takie wnioski z badań przedstawili naukowcy uniwersytetu w Kolorado.

Według badaczy z Kolorado, jeśli w jednym pomieszczeniu znajduje się sześć osób i któraś z nich jest zarażona koronawirusem, to po czterech godzinach zarażone COVID-19 będą wszystkie. W przypadku gdy wszyscy obecni będą mieli założone maseczki, liczba zakażonych zmniejszy się do pięciu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Brak wentylacji w pomieszczeniu zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem

Co ciekawe, tylko jedna osoba zostanie zakażona w przypadku, gdy spotkanie potrwa o połowę krócej, a oprócz osłonięcia przez jego uczestników ust i nosa pomieszczenie będzie regularnie wietrzone. Badacze obliczyli, że osoba z COVID-19 w ciągu godziny uwalnia 1500 "zakaźnych dawek", które unoszą się w powietrzu.

Podczas mówienia w górnej części płuc uwalnia się 50 razy więcej cząstek z wirusami, niż kiedy milczymy. Te mikrocząsteczki, jeśli nie zostaną rozproszone podczas wietrzenia pomieszczenia, z czasem ulegają stężeniu. Każda kropelka wydalana podczas kasłania i kichania przez osobę zakażoną koronawirusem zawiera średnio 1200 cząsteczek z zarazkami COVID-19.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. Przed chwilą Polsat przekazał zatrważająca wiadomość. Wszyscy wstrzymali oddech, ”co najmniej jedna osoba zginęła”

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

Naukowcy odkryli, że cząsteczki z wirusami, które uwalniamy np. podczas oddychania lub przy źle dopasowanej masce, mogą być zaraźliwe w promieniu pięciu metrów od człowieka i utrzymywać się przez wiele minut, a nawet godzin, w zależności od panujących w okolicy warunków. Dlatego czasami do zarażeń dochodzi również wtedy, kiedy osoby dzieli ponad dwa metry dystansu przed czym ostrzegała już wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia.

- Transmisje te miały miejsce w zamkniętych przestrzeniach z niewystarczającą wentylacją. Czasami zarażona osoba ciężko oddychała, na przykład podczas śpiewu lub ćwiczeń - czytamy w raporcie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Golden retriever codziennie wyrzuca piłkę za płot. Powód sprawia, że trudno się nie roześmiać
  2. Pilne wiadomości obiegły media. Najważniejsza osoba w świecie piłki nożnej chora na COVID-19
  3. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  4. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  5. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  6. Naukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze ślady
  7. Wreszcie, dotarliśmy do najłatwiejszego przepisu na wypiekanie pieczywa ze startych ogórków kiszonych

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News