Koronawirus w Polsce
Pixabay.com FotoshopTofs
Monika Majko - 25 Października 2020

Porażające odkrycie ws. koronawirusa. Potwierdziły się wyjątkowo niepokojące informacje

Koronawirus sparaliżował niemal cały świat, z pandemią zmagają się zarówno małe państwa, jak i ogromne kraje. Naukowcy dokonali odkrycia ws. groźnego wirusa, który zbiera coraz większe żniwo. Potwierdziły się bardzo niepokojące doniesienia.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo niemal na całym świecie, a pandemia wcale nie zbliża się ku końcowi. Naukowcy wciąż badają wirusa, który w ostatnim czasie sparaliżował cały glob. Badacze potwierdzili porażające doniesienia, przekazano bardzo niepokojące informacje.

Koronawirus nie odpuszcza, COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo niemal na całym świecie

Niestety, nic nie wskazuje na to, by pandemia koronawirusa miała się zakończyć w najbliższym czasie. W Polsce potwierdzono już ponad 253,5 tysiąca przypadków zakażenia wirusem SARS-COV-2, a liczba ta codziennie wzrasta o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy przypadków. Na całym świecie na COVID-19 zachorowało łącznie już ponad 42,8 mln osób.

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

Choć naukowcy od samego początku intensywnie badają wirusa SARS-COV-2, wciąż nie wszystko o nim wiadomo, dlatego nie ma na razie jednej skutecznej metody na walkę z groźnym patogenem. Niedawno amerykańscy badacze przekazali wyjątkowo niepokojące informację ws. koronawirusa. Okazuje się, że wirus SARS-CoV-2 blokuje kluczowe elementy ludzkiego układu odpornościowego poprzez modyfikację RNA.

Amerykańscy badacze opisali sposób, w jaki białka wirusowe oddziałują na ludzkie RNA, zakłócając zdolności komórek do walki z wirusem infekującym organizm gospodarza. Badanie wyjaśnia mechanizmy stłumionej odpowiedzi immunologicznej, która zaobserwowano u niektórych pacjentów walczących z COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

Koronawirus upośledza odpowiedź immunologiczną atakowanego organizmu

Badania przeprowadzone przez zespół pod kierownictwem Benjamina Terriera, immunologa ze Szpitala Cochin w Paryżu, wykazały, że pacjenci z ciężką postacią COVID-19 często wykazują znaczne zmniejszenie produkcji interferonu. Atakowana komórka, która wykryła obcy materiał genetyczny w swojej cytoplazmie, powinna rozpocząć produkcję i wydzielanie białek zwanych interferonami, które w dalszej kolejności odpowiadają za wysłanie do walki z patogenem setek genów antywirusowych. Okazało się, że SARS-CoV-2 robi to podczas interakcji jego protein z RNA.

- Odkryto, że 10 białek wirusa było związanych z cząsteczkami RNA zaangażowanymi w krytyczne procesy komórkowe, takie jak splicing RNA (jedna z form modyfikacji RNA), translacja białek i ich transport. Ku zaskoczeniu naukowców, aż cztery białka łączone z niekodującymi strukturalnie cząsteczkami RNA, składają się na maszynerię komórkową odpowiedzialną za koordynację tych procesów - przekazano na portalu interia.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Infekcja SARS-COV-2 znacznie ogranicza łączenie, translację i transport białek w ludzkich komórkach, co w konsekwencji hamuje odpowiedź interferonową, a więc upośledza funkcję obronne atakowanego organizmu. To wiele mówi o mechanice działania groźnego wirusa. W przyszłości możliwe ma być stworzenie leków ukierunkowanych na białka wirusowe, które ograniczą ich interakcję z aparatem komórkowym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  7. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News