Koronawirus, apel pielęgniarza
instagram.com amor_et_medicina
Weronika Wasiak - 23 Października 2020

Wstrząsający apel pielęgniarza ws. koronawirusa. Finał może być fatalny dla wszystkich Polaków

Koronawirus z każdym dniem coraz silniejszy. Apel pielęgniarza w tej sprawie odbiera mowę. Jest znacznie gorzej niż wszystkim się wydaje?

Niestety, koronawirus nie daje za wygraną mimo kilkumiesięcznej walki. Bitwę z nim toczy cały świat, a mimo to nadal nie udało się go pokonać. W Polsce z każdym dniem rośnie dobowa liczba potwierdzonych przypadków - jeszcze nie tak dawno wynosiła kilkaset, a teraz jest to już kilkanaście tysięcy. Nie ulega więc wątpliwością, że sytuacja jest poważna, a może nawet stać się dramatyczna. Pielęgniarz anestezjologiczny i rodzinny zdecydował się wystosować pilny apel.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Jest gorzej niż wszyscy myśleli? Koronawirus przybiera na sile, pielęgniarz apeluje do Polaków

Już dziś premier Mateusz Morawiecki ma poinformować o zmianach, jakich spodziewać mogą się Polacy. Czy wprowadzone zostaną nowe obostrzenia? A może dotychczasowe zostaną zaostrzone? Odpowiedzi na te i inne pytania opinia publiczna pozna dziś o godzinie 11:00 podczas konferencji prasowej. Warto przypomnieć również, że obecnie trwa budowa dwóch szpitali polowych w Warszawie, a jeden z nich mieścić będzie się na Stadionie Narodowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

W placówkach, gdzie przyjmowani są pacjenci z COVID-19, stale brakuje miejsc, ale co gorsza, brakuje też rąk do pracy. W rozmowie z Super Expressem pielęgniarz anestezjologiczny i rodzinny, Marcin Jachimiak, wprost odniósł się do obecnej sytuacji polskiej służby zdrowia, nie ukrywając, że... jest źle.

- Sytuacja jest coraz cięższa. Granica czasu, jaki powinniśmy spędzać w pracy już dawno została przekroczona - mówił dla "SE".

Zdaniem Jachiniaka, personel może nie wytrzymać tak dużej liczby pacjentów, warunków pracy i papierologii. Już nie jest dobrze, a z każdym dniem może być tylko gorzej.

- Fatalne warunki zatrudnienia, ogromny przerost administracji oraz zbyt duża liczba pacjentów na jednego medyka spowodowały zapaść kadrową - wyjaśniał w rozmowie z tabloidem.

Pielęgniarz zwraca również uwagę, że sytuacja kadrowa jeszcze przed wybuchem epidemii nie była szczególnie ciekawa, ale prawda wyszła na jaw dopiero teraz. Medyk przyznał, że na ten moment większość pracowników służby zdrowia ma znacznie więcej pracy, a mimo to rząd "pozostaje głuchy i narzuca na personel jeszcze więcej obowiązków". Jeżeli nic w tej kwestii się nie zmieni, finał może być dramatyczny - pacjenci, nie tylko z COVID-19, nie będą mogli otrzymać należytej opieki medycznej.

- Już przed epidemią do jakiegokolwiek poziomu leczenia uznawanego za standard brakowało nam około 400 000 pielęgniarek i 150 000 lekarzy - przyznał Jachimiak.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

- Pracujemy po 300–400 godzin miesięcznie. W naszym sektorze nie zmniejszono liczby godzin pracy. Nie zmniejszono ilości obowiązków, wręcz przeciwnie, coraz popularniejszy stał się model pracy 24 godzin dyżurów z chorymi i doby przerwy - mówił dla "SE" pielęgniarz anestezjologiczny i rodzinny, Marcin Jachimiak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News