Już ponad pół tysiąca przypadków. Ministerstwo zakomunikowało kolejną falę zachorowań

Już ponad pół tysiąca przypadków. Ministerstwo zakomunikowało kolejną falę zachorowań Źródło: pixnio.com ca.garcia.s public domain (CC0)

Koronawirus uderzył z ogromną mocą. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne kilkadziesiąt przypadków zakażenia. To najgorsza doba od początku epidemii, jeśli chodzi o ilość zachorowań.

Koronawirus błyskawicznie przenosi się drogą kropelkową. Ministerstwo Zdrowia podało kolejny niepokojący raport, kolejne kilkadziesiąt zachorowań w ciągu doby, robi się naprawdę niebezpiecznie.

Koronawirus zaatakował z impetem, ponad pół tysiąca zachorowań

Czarny scenariusz szybko się ziścił. Niecałe 10 dni temu Minister Zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego spodziewa się nawet 1000 potwierdzonych zachorowań na COVID-19. Kolejna bariera pękła dzisiaj, 21 marca. Najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia jest bardzo niepokojący.

- Mamy 44 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

To najgorsza doba od początku epidemii w Polsce

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rano dowiedzieliśmy się o 14 potwierdzonych przypadkach, następnie o 13, a jeszcze kilka godzin temu o 40. Łącznie było ich 67, a wraz z kolejnymi mówimy już o 111 zakażonych. To najgorsze 24 godziny jeśli chodzi o dobowy przyrost liczby zakażonych. Podobnie jak w poprzednich raportach Ministerstwa Zdrowa na Twitterze, województwo łódzkie po raz kolejny zaliczyło spory skok.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok
2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Cztery województwa z największą liczbą zakażonych to: mazowieckie (127 przypadków), łódzkie (91), dolnośląskie (66) oraz śląskie (56). Wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Pozostańmy w domach, dbajmy o higienę i nie narażajmy swojego zdrowia niepotrzebnie. Fala zachorowań zaczyna błyskawicznie rosnąć, sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna dla zdrowia i życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Już ponad pół tysiąca przypadków. Ministerstwo zakomunikowało kolejną falę zachorowań
  4. Stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Miała go m.in. zarażona minister zdrowia
  5. Nagranie z kamerki ich poraziło. Rodzice nie mogli uwierzyć, co kot zrobił w łóżeczku ich małego dziecka

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News