Nie mieści się w głowie, co polska młodzież zrobiła Wietnamce. Powodem był koronawirus

Nie mieści się w głowie, co polska młodzież zrobiła Wietnamce. Powodem był koronawirus Źródło: Facebook.com Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Koronawirus wywołuje nie tylko panikę, ale także agresję. Małoletni chłopcy dopuścili się strasznego zachowania wobec Wietnamki mieszkającej w jednym z polskich miast. Całą sytuację nagrano i opublikowano w sieci. Widok jest bardzo niepokojący.

Koronawirus nasila w społeczeństwie najróżniejsze zachowania. Niestety dotknęło to również Polskę. W jednym z miast małoletni chłopcy zauważyli, że jedna z mieszkających tam kobiet jest Wietnamką. Dzieci dopuścił się wobec niej bardzo niepokojącego czynu, który został nagrany, a film udostępniono w mediach społecznościowych.

Koronawirus może wiele o nas powiedzieć. W stanie wyjątkowym często dowiadujemy się o sobie więcej, niż byśmy chcieli. Pandemia udowodniła już nie tylko to, że nie jesteśmy zupełnie niezależni od ziemi i natury. Okazuje się, że nie wszyscy potrafimy radzić sobie w zamknięciu, gdy nagle wiele obowiązków zostaje z nas zdjętych i nie możemy rzucić się w wir pracy. Niektórych z nas dopada nieustanny stres, a osoby uzależnione postawione są obecnie w szczególnie trudnej sytuacji. Niestety koronawirus odkrywa też nasze rasistowskie i ksenofobijne zachowania.

Rozprzestrzeniający się koronawirus wzmacnia rasizm i ksenofobię

Podczas na całym świecie szaleje koronawirus, nasiliły się rasistowskie i ksenofobiczne zachowania. Ze względu na fakt, że pandemia wybuchła w Chinach, ataki dotykają szczególnie osoby pochodzenia azjatyckiego. Niestety przykłady takich reakcji pojawiły się również w Polsce. Do niepokojącego wydarzenia doszło w polskim Łukowie. Tam zaatakowano Wietnamkę.

Już od jakiegoś czasu naciska się rodziców, aby koronawirus był tematem, który poruszą razem ze swoimi dziećmi w odpowiedni sposób. Tak, by uświadamiać i uczyć - nie straszyć. W Łukowie w województwie lubelskim mieszkająca od kilku lat Wietnamka została zaatakowana przez małoletnie dzieci. Napastnicy popychali 59-letnią kobietę, rzucali w nią patykami, frisbee i lodami, jak podaje serwis "Fakt". Padły także bardzo niepokojące słowa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Spie...j, k..., Chinko jeb...! Masz koronawirusa, jesteś z Chin! - o słowach chłopca poinformował "Fakt".

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż 11 województw. Polacy muszą uważać

2. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

Jest to niestety przykład tego, że koronawirus nie tylko wywołuje panikę, ale też wzmacnia szereg innych, szkodliwych zachowań, które często mają podłoże rasistowskie oraz ksenofobiczne. Dzięki nagraniu policja ustaliła tożsamość napastników. Chłopcy są w wieku od 10 do 14 lat. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. O ataku została także powiadomiona dyrekcja szkoły, do której uczęszczały dzieci. 

Film możecie zobaczyć tutaj.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Modlitwą chcieli przegonić koronawirusa. Efekt może okazać się tragiczny dla całego kraju
  4. Zdesperowany brat szuka swojej siostry. Udostępnił zdjęcie i błaga wszystkich o pomoc
  5. Para była na romantycznej randce, a obok nich paradowały piękne blondynki w bikini. Reakcja chłopaka rozkłada na łopatki
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News