koronawirus nowe ogromne ognisko
Jan Bielecki/East News
Joanna Szwalikowska - 20 Listopada 2020

Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Zakażonych ponad 100 osób, dramatyczne wieści

Koronawirus nadal w natarciu. W Polsce pojawiło się właśnie nowe, ogromne ognisko zachorowań. Już ponad 100 osób ze szpitala w Radomiu zostało zakażonych. Sytuacja jest dramatyczna.

Służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego potwierdziły w czwartek dramatyczną wiadomość. W szpitalu psychiatrycznym w Radomiu pojawiło się ognisko koronawirusa. Zakażonych jest już niemal 100 pacjentów oraz kilku pracowników.

Nie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuNie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuCzytaj dalej

Ogromne ognisko koronawirusa w szpitalu w Radomiu

- Blisko 100 pacjentów Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu jest zakażonych koronawirusem - przekazał w czwartek Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, informuje Radio Zet. Pozytywny wynik miało otrzymać również kilku pracowników placówki.

Jak przekazują media, w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu zakażone zostały dokładnie 103 osoby - 94 pacjentów oraz 9 pracowników kadry medycznej. Placówka wydała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała o tym, w jaki sposób w związku z sytuacją epidemiczną, będzie funkcjonowała placówka.

- Obecnie z powodu ognisk epidemiologicznych wywołanych COVID-19 nie ma przyjęć planowych na cztery oddziały psychiatryczne i do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Pacjenci na oddziały psychiatryczne przyjmowani są jedynie w stanie zagrożenia życia - napisano w oświadczeniu placówki, które zostało przesłane Polskiej Agencji Prasowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Sytuacja epidemiczna w placówce jest bardzo poważna. Najwięcej przypadków zakażeń zostało odnotowanych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Psychiatrycznym na odcinku kobiecym. Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało aż 87 pacjentek, a także 6 pracowników placówki.

Na odcinku męskim natomiast zachorowań jest o wiele mniej. Zakażenie zostało potwierdzone u 7 pacjentów, a także 3 osób z kadry medycznej. Niestety, koronawirus nie ominął pozostałych oddziałów psychiatrycznych w szpitalu. Pojawiło się tam 4 chorych pacjentów.

W czwartek 19 listopada pobrano do badań kontrolnych wymazy od pozostałych rezydentów placówki, a także personelu pozostałych oddziałów szpitalnych, między innymi - oddziałów psychiatrycznych oraz psychosomatycznego. W ciągu najbliższych kilku dni powinny być znane ich wyniki. Niewykluczone więc, że liczba zakażonych jeszcze wzrośnie.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
 3. Piękna wnuczka Szapołowskiej dorównuje urodą swojej babci. Właśnie trafiły na okładkę popularnego magazynu
 4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w weekend. Duże utrudnienia dla milionów Polaków

Urząd Marszałkowski poinformował, iż niedostępnych w pracy jest sześciu lekarzy. Jeden z nich został objęty izolacją w związku z otrzymaniem pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa, jeden został objęty kwarantanną, pozostałych czworo jest na zwolnieniu lekarskim. Nieobecne w pracy są również aż 34 pielęgniarki - 17 z nich otrzymało pozytywny wynik testu i przebywa na izolacji, 2 zostały objęte kwarantanną, 15 pozostałych otrzymało zwolnienia lekarskie.

W piątek 20 listopada Ministerstwo Zdrowia opublikowało na Twitterze najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w kraju. W ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie u 22 464 osób. Poinformowano również, że zmarło aż 626 osób, 477 z nich posiadało choroby współistniejące.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
 3. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 4. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
 5. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
 6. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
 7. Polski wytwórca kiełbas dodaje do wyrobów mięso ze ślimaków. Stracisz apetyt na długo
 8. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News