Na podstawie słów ministra zdrowia lekarz wylicza, ilu Polaków może się zarazić i ilu umrzeć. Straszne

Na podstawie słów ministra zdrowia lekarz wylicza, ilu Polaków może się zarazić i ilu umrzeć. Straszne Źródło: PD-USGov-HHS-CDC

Koronawirus nie bez powodu budzi niemałe przerażenie. Mimo, że choroba spowodowana wirusem cechuje się niskim odsetkiem śmiertelności, to większe obawy budzi jej szybkie rozprzestrzenianie się. Lekarz wyliczył ilu Polaków może zachorować i umrzeć.

Koronawirus jest obecnie problemem numer jeden, z którym zmagają się zarówno obywatele, jak i rząd. Minister zdrowia musi nieustannie odpowiadać na pytania dotyczące pandemii i uspokajać zaniepokojone społeczeństwo. Na podstawie podanych przez niego danych, ekspert wyliczył, ile osób może być chorych.

Koronawirus w Polsce. Lekarz oszacował dane od ministerstwa

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski niedawno udzielił wywiadu dla "Gazety Polskiej". W trakcie rozmowy stwierdził, że zarazić się wirusem SARS-CoV-2 może od 10 do 20% społeczeństwa, co przy 38-milionowym państwie stanowi porażającą liczbę. Sprawą zainteresował się Polski anestezjolog, który postanowił przeanalizować dane ministra.

- Przyjmijmy średnią - 15%. Powiedział to minister zdrowia, czyli człowiek, który z założenia ma najwięcej danych o sytuacji zdrowotnej w Polsce. Według danych w chwili pisania tego posta na świecie zarejestrowano 220 339 przypadków i 8 986 zgonów. Jeśli podzielimy liczbę zgonów przez liczbę przypadków, wyjdzie nam, że śmiertelność wynosi 4,07%. Zaokrąglijmy tę liczbę i przyjmijmy, że 4% osób chorujących na COVID-19 umrze - pisał na swoim Facebooku.

Porażające liczby prawdopodobnych ofiar koronawirusa w Polsce

Lekarz wykorzystał dane GUS, według których w Polsce mieszka 38 milionów 391 tysięcy obywateli. 15% z tej liczby to 5,5 miliona. Jak podał Jakub Sieczko, tyle osób mieszka łącznie w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Bydgoszczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto, jak informuje anestezjolog według danych procentowych, na COVID-19 może umrzeć aż 230 Polaków. Hospitalizacji wymagał będzie zaledwie jeden milion, ze względu na to, że wiele przypadków zachorowania przebiega łagodnie. Lekarz jednak uspokaja, że to jedynie spekulacje i ma nadzieję, że w przyszłości będziemy się śmiać z jego wyliczeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki wprowadził stan epidemii w Polsce
2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna

- Sytuacja wydaje mi się więc ekstremalnie poważna, a żadne kroki podjęte przez rząd (łącznie z zakazem wychodzenia z domu) nie wydadzą mi się w tej sytuacji zbyt drastyczne. Obym się mylił i obyście za pół roku udostępniali masowo ten post, naśmiewając się z doktora, co bezsensownie straszy naród - skwitował swój wpis lekarz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Pilne poszukiwania, poważne niebezpieczeństwo. Sanepid wystosował ważny komunikat do Polaków
  5. Były minister przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje najbliższa mu osoba, przegrał z ciężką chorobą
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News