Koronawirus w Polsce
Jakub Kaminski/East News
Monika Majko - 19 Października 2020

Wirusolog nie ma dobrych wiadomości. Każdy jest zagrożony, nie do uniknięcia

Koronawirus w Polsce zbiera obecnie ogromne żniwo, a Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje informacje o kolejnych tysiącach osób, które zakaziły się COVID-19 w ostatnim czasie. Wirusolog Włodzimierz Gut przekazał Polakom niepokojące wiadomości, niemal każdy obywatel jest w niebezpieczeństwie.

Koronawirus - od jakiegoś czasu w Polsce rejestrowane są rekordowe dobowe wzrosty liczby zakażonych koronawirusem osób, sytuacja jest na tyle poważna, że władze podjęły szereg decyzji, mających na celu ponowne zaostrzenie rygoru sanitarnego na terenie całego kraju. Wirusolog Włodzimierz Gut przekazał kilka niepokojących słów Polakom. Specjalista nie ma wątpliwości, że niemal każdy znajduje się obecnie w ogromnym niebezpieczeństwie.

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce - słowa wirusologa zaniepokoiły wiele osób

W niedzielę 18 października Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 8536 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Do tej pory łącznie na COVID-19 zachorowało w naszym kraju 175 766 osób, a 3 573 pacjentów zmarło. Dynamiczne rozwijająca się epidemia zmusiła polskie władze do podjęcia decyzji w sprawie wprowadzenie rygorystycznych obostrzeń sanitarnych na terenie naszego kraju, mających na celu powstrzymanie ekspansji wirusa w społeczeństwie. Zdaniem wirusologa prof. Włodzimierza Guta, obecnie niemal każdy jest narażony na kontakt z zakażoną osobą.

- Częstość zakażeń jest w tej chwili taka, że spotykając ludzi w dużym mieście, każdy ma prawie pewność spotkania osoby, która będzie zakażała. Wszelkie ograniczenia naszej ruchliwości są, więc bardzo wskazane - twierdzi prof. Włodzimierz Gut.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Wirusolog ostrzegł Polaków, niemal każdy jest narażony na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Specjalista podkreślił, że dalszy rozwój pandemii zależy w dużej mierze od nas samych, jeśli masowo zastosujemy się do zaleceń, sytuacja powinna ustabilizować się w przeciągu 2 tygodni. Nie jest to jednak pewne, bo na kolejne wzrosty zakażeń mają wpływ m.in. spotkania towarzyskie, z których wiele osób nie chce rezygnować.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Ekspert nie ma wątpliwości, powiedział, co stanie się już za 2 tygodnie. Zostało mało czasu, musimy się przygotować

3.Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

- Co innego, kiedy rodzina siada w tym samym składzie przy stole. Nawet co innego, jak pracownicy przebywają w jednym biurze. To nie są spotkania przypadkowe, to się da kontrolować. Znacznie gorzej jest wychwycić kontakty z przypadkowymi osobami. [...] Jeżeli te osoby są łatwe do identyfikacji, nie ma problemu, ale jeżeli są to osoby przypadkowe, z którymi na stałe nie utrzymujemy kontaktów, to wyłapanie takiej osoby staje się bardzo trudne, a tym samym ograniczenie tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa jeszcze trudniejsze - tłumaczył wirusolog.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Możesz mieć COVID-19, jeśli masz choć 1 objaw z listy. Oprócz utraty smaku jest wiele innych symptomów
  2. Tragiczna wiadomość z TVP. Nie żyje wielki gwiazdor stacji, kochały go tysiące, wyjątkowo smutne wiadomości
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. W PlayStation 5 będzie funkcja, której nie da się wyłączyć. Niepokojąca propozycja Sony, chodzi o chat głosowy
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News