Niepokojące wyniki badań. Nowe, nieznane wcześniej objawy koronawirusa

Niepokojące wyniki badań. Nowe, nieznane wcześniej objawy koronawirusa Źródło: pixnio.com ca.garcia.s public domain (CC0)

Koronawirus od momentu pojawienia się w Chinach jest priorytetem w badaniach naukowców. Badany jest sam wirus, trwają prace nad szczepionką (która jest już testowana na chorych), a pod lupę szczegółowo brany jest przebieg choroby COVID-19. Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków, pojawiły się nowe, nieznane nikomu wcześniej objawy koronawirusa.

Koronawirus to teraz nie tylko kaszel i gorączka. Chińscy naukowcy doszli do niepokojących wniosków, które postanowili udostępnić każdemu. Każdy powinien się z nimi zapoznać i jeszcze baczniej obserwować samego siebie.

Koronawirus u niektórych osób dawał kompletnie inne objawy

Jak wiemy, koronawirus objawia się podwyższoną temperaturą (w okolicach 38 stopni Celsjusza), suchym kaszlem, bólami w klatce piersiowej oraz bólami całego ciała, a także postępującymi problemami z oddychaniem. To typowe objawy, które dają lekarzom sygnał do hospitalizacji pacjenta i wykonania testów na nosicielstwo SARS-Cov-2. Jednak chińscy naukowcy zburzyli ten obraz i podali do publicznej wiadomości, że zarażenie koronawirusem może też objawiać się zupełnie inaczej.

Okazało się, że osoby chorujące na COVID-19 nie muszą od samego początku mieć książkowych objawów. U sporej liczby pacjentów zaobserwowano tak niepokojące sygnały jak: biegunka, brak apetytu, wymioty. Dokładny wywiad medyczny pozwolił zaobserwować, że takie objawy pojawiały się w początkowym stadium choroby. Czasopismo medyczne "American Journal of Gastroenterology" opublikowało badania, z których możemy się dowiedzieć, że takie symptomy zauważono u połowy przebadanych pacjentów - wzięto pod lupę 204 przypadki.

Naukowcy pracują coraz intensywniej przyglądają się pacjentom

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nawet po wykluczeniu osób z brakiem apetytu, 20% badanych skarżyło się na biegunkę i brak apetytu. Powodem okazało się nie być np. nieświeże jedzenie, a koronawirus. Nie skarżyli się w tym czasie na problemy z układem oddechowym, tylko z trawiennym. Niektórzy naukowcy mówią, że to za wcześnie, by być na 100% pewnym, że SARS-Cov-2 objawia się też dolegliwościami z żołądkiem i jelitami. Jednak nawet po takich wnioskach każdy powinien obserwować nie tylko swój układ oddechowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Badania wykonano na podstawie wywiadów medycznych ze stycznia oraz lutego w szpitalach Wuhan Hanan, Wuhan Union i Centralnego Szpitala Huangong. W Chinach epidemia powoli się "wycisza". Niewykluczone, że teraz naukowcy przyjrzą się początkowym objawom pacjentów z europejskich szpitali, choćby włoskich, francuskich czy niemieckich, gdzie liczba zachorowań stale drastycznie rośnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarz z Kielc, który był zarażony koronawirusem popełnił samobójstwo. Przyczyną była prawdopodbobnie fala nienawiści z jaką się zmagał
  2. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  3. 4 chłopaków zgwałciło dziewczynę. Kiedy po 2 latach jej matka weszła do łazienki i zamarła
  4. 2 osoby wyłączone z dotychczasowej liczby chorych Polaków. Powód zdumiewa
  5. Wideo obejrzały już miliony osób. Skarpetka "zjada samochody", płaczemy ze śmiechu
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News