Bilans rośnie w szybkim tempie. Nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Bilans rośnie w szybkim tempie. Nowe przypadki koronawirusa w Polsce Źródło: Pikio.pl

Koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie, ministerstwo zdrowia przekazało kolejne niepokojące wieści. Potwierdzono 20 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-19.

Koronawirus nie daje się zatrzymać, pandemia paraliżuje cały świat. Polski rząd przekazał kolejne niepokojące wieści, badania potwierdziły kolejne 20 przypadków zakażeń na terenie całego kraju. Bilans pacjentów objętych kwarantanną rośnie, szpitale przyjmują coraz więcej osób.

Koronawirus szaleje w Polsce, potwierdzono kolejne przypadki zakażeń

Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało najnowsze informacje dotyczące rozprzestrzeniającej się pandemii wirusa SARS-CoV-19. Polskie laboratoria potwierdziły kolejne 20 przypadków zakażenia. To 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Do tej pory łącznie w Polsce potwierdzono 305 przypadków zakażenia, 5 pacjentów zmarło w szpitalach w wyniku powikłań po chorobie wywołanej groźnym wirusem. Pierwszą ofiarą koronawirusa w naszym kraju była 57-letnia pacjentka z Poznania, zmarła 12 marca 2020 roku. Następnego dnia 13 marca zmarł 73-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu we Wrocławiu. Kolejna ofiary to 66-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie i 67-letni mężczyzna, który zmarł w poniedziałek w Łańcucie. Ostatni potwierdzony zgon to 57-latek z Wałbrzycha.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koronawirus atakuje coraz więcej osób

Nie tylko w Polsce koronawirus rozwija się w dynamicznym tempie. Liczba zakażonych osób na całym świecie przekroczyła 220 tysięcy przypadków, a liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła już niemal 9 tysięcy. Krajem, w którym aktualnie najszybciej rozwija się pandemia są Włochy. Potwierdzono tam już ponad 35 tysięcy zakażeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Sanepid zaleca, by w najbliższych dniach dobrowolnie pozostać w domu i maksymalnie ograniczyć wyjścia. Należy zachować podstawowe środki zapobiegawcze m.in. mycie rąk i unikać kontaktu z innymi ludźmi. Polski rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego, zamknięto szkoły, ośrodki rozrywkowe oraz wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe. Granice kraju zostały zamknięte dla cudzoziemców na 10 dni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niestety, choroba okazała się silniejsza. Nie żyje mama gwiazdy "Rolnik szuka żony"
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Smutek w rodzinie Grażyny Torbickiej. Nieprawdopodobne doniesienia mediów
  4. Kasia Cichopek rozsierdziła wielu fanów. Runęła lawina bardzo nieładnych obelg w jej kierunku
  5. Bilans rośnie w szybkim tempie. Nowe przypadki koronawirusa w Polsce
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News