Koronawirus jest groźniejszy dla posiadaczy konkretnej grupy krwi? Niespodziewane odkrycie w Chinach

Koronawirus jest groźniejszy dla posiadaczy konkretnej grupy krwi? Niespodziewane odkrycie w Chinach Źródło: Unsplash Lucas Vasques

Koronawirus w ostatnich dniach jest dla wielu z nas przodującym tematem. Choroba będąca przyczyną pandemii znajduje się w fazie ciągłych badań. Jedno z nich ujawniło nowe informacje. Jak ważna w przebiegu infekcji jest grupa krwi?

Koronawirus utrudnił życie osobom na całym świecie. Dla znacznej części społeczeństwa jest to pierwsze zetknięcie z zagrożeniem epidemiologicznym tego typu. Naukowcy nieustannie analizują przebieg choroby wywołanej tym wirusem. Ostatnie badania przyniosły zaskakujące rezultaty.

Czy niektórzy z nas są bardziej narażeni na infekcję? Badacze wyjaśniają

Nie da się ukryć, że koronawirus w znacznym stopniu wpłynął na życie wielu z nas. Panująca pandemia przyczyniła się do podjęcia całej masy kroków mających na celu jej przeciwdziałaniu. Naukowcy starają się znaleźć remedium na chorobę. Szczepionka została już wprowadzona do badań klinicznych, jednak jeszcze długo możemy na nią poczekać. W tym czasie koronawirus w dalszym ciągu będzie się rozprzestrzeniał. Badacze analizujący przebieg choroby dokonali ostatnio pewnego odkrycia.

Okazało się, że niektórzy mogą być bardziej narażeni zarówno na infekcję jak i jej przebieg. Już wcześniej było wiadomo, że w grupie ryzyka znajdowały się osoby starsze. Teraz pojawiła się kolejna przesłanka rzucająca odrobinę światła na tego tajemniczego wirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koronawirus a grupa krwi

Najnowsze badania pokazały, że istnieje zbieżność między infekcją, a tym co płynie w naszych żyłach. Odkryto, że grupa krwi ma znaczenie i niektórzy ludzie mogą być bardziej narażeni na chorobę, którą powoduje koronawirus. Zależność została zauważona przez chińskich naukowców, którzy zajmowali się badaniem osób, które zostały zainfekowane. Eksperci przeanalizowali krew dwóch tysięcy pacjentów. Ich wnioski nie pozostawiają wątpliwości.

Okazuje się, że koronawirus częściej występował u osób z grupą krwi A. Jednak to niejedyna zależność, którą zaobserwowali naukowcy. Pacjenci, których grupa krwi to 0, najprawdopodobniej są bardziej odporni na infekcję. Ciągłe badania sprawiają, że koronawirus ma przed nami coraz mniej tajemnic. Eksperci na podstawie powyższych wniosków zakładają, że osoby posiadające grupę krwi A mogą potrzebować większej ochrony w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Powiększyła się liczba zakażonych. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość z samego rana

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Warto wziąć pod uwagę te wyniki badań i w razie konieczności podjąć mocniejsze środki ostrożności. Tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa nie pozostawia złudzeń. Dotyka on coraz większej ilości ludzi, w związku z tym należy przestrzegać wytycznych mających przeciwdziałać pandemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Ważny apel polskich ratowników medycznych. Proszą tylko o jedną rzecz
  4. Koronawirus jest groźniejszy dla posiadaczy konkretnej grupy krwi? Niespodziewane odkrycie w Chinach
  5. Niewypowiedziana tragedia, nie żyje 27 osób. Chcieli się "ozdrowić" z koronawirusa znanym produktem
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: Rzeczpospolita 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News