Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym
Jan Bielecki East News
Irmina Jach - 17 Listopada 2020

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Porażające informacje ze szpitala

Koronawirus nie zwalnia tempa. Mimo że Ministerstwo Zdrowia nie kryje entuzjazmu w związku ze spadkiem dziennej liczby zakażeń, który można obserwować w ostatnich dniach, w wielu miejscach kraju sytuacja nadal jest dramatyczna. W kolejnej placówce medycznej wykryto ognisko niebezpiecznego patogenu. Sytuacja jest poważna.

W szpitalu psychiatrycznym w Gorzowie Wielkopolskim pojawiło się ogromne ognisko koronawirusa. Zakażonych może być co najmniej dziesięć osób. Doniesienia, które pojawiły się w mediach, są niezwykle dramatyczne. Placówka medyczna nie potwierdziła doniesień.

Widok grobu Marka Perepeczki 15 lat po śmierci przyprawia o łzy. Bardzo smutneWidok grobu Marka Perepeczki 15 lat po śmierci przyprawia o łzy. Bardzo smutneCzytaj dalej

Koronawirus w gorzowskim szpitalu psychiatrycznym

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, według doniesień czytelników Gazety Lubuskiej, zmaga się z dramatyczną sytuacją na oddziale psychiatrycznym. Pacjenci znaleźli się w dużym niebezpieczeństwie.

Pierwsze informacje na temat potencjalnych zakażeń trafiły do mediów we wtorek 17 listopada. Od początku trwania pandemii w samym Gorzowie Wielkopolskim wykryto 2680 przypadków koronawirusa. Od wczoraj zachorowało kolejne 40 osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Są zakażeni na oddziale psychiatrycznym przy ulicy Walczaka. Zakażeni są pacjenci oraz kilka osób z personelu na oddziałach męskim i żeńskim. Pacjenci z kornawirusem leżą na tym samym oddziale co zdrowi - poinformowała czytelniczka Gazety Lubuskiej.

- Ognisko jest na oddziałach sądowych, a więc tam, gdzie trafiają osoby, które mogą być niebezpieczne - dodała kolejna.

Szpital wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim posiada Oddział Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu dla Mężczyzn, gdzie leczy się pacjentów z prawomocnym postanowieniem sądu o zastosowaniu środka zabezpieczającego, a także prowadzi obserwacje sądowo-psychiatryczne osób aresztowanych i pozbawionych wolności na zlecenie sądu lub prokuratury.

Z nieoficjalnych ustaleń Gazety Lubuskiej wynika, że zarażonych pacjentów może być co najmniej dziesięciu. Drugi informator portalu twierdzi jednak, że chorych na COVID-19 może być nawet dwukrotnie więcej. Tylko jeden z chorych miałby być w stanie poważnym.

- Mogę potwierdzić, że na jednym z tych oddziałów są zakażeni pacjenci - mówiła Agnieszka Wiśniewska z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, nie zdradzając jednak szczegółów dotyczących ogniska koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:

1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje o śmierci. "Pozostaje żywy w mojej pamięci"

2. Zostało mniej niż 24 godziny, odwrotu nie będzie. ”Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet”, tłumy ruszą pod Sejm

3. Zacznie się już 18 listopada w tysiącach kościołów na całym świecie. Wierni zaniemówią, wiemy co się dzieje

To nie pierwsze ognisko koronawirusa, które odnotowano na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. We wtorek 20 października media obiegła informacja o 49 przypadkach zakażenia niebezpiecznym patogenem w Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Podmiejskiej-Bocznej.

Badania potwierdziły wówczas wynik dodatni u sześciu pensjonariuszy i 17 pracowników. Chorzy przebywali w stworzonych na ten cel izolatoriach. Sytuacja epidemiologiczna w tym miejscu jest już stabilna, nie odnotowano żadnego zgonu wśród pacjentów i członków personelu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pielęgniarki mają już dosyć. Możliwy strajk generalny
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Babcia nagrała jak najszybciej i najtaniej zrobić ciasto bez pieczenia. Hitowy przepis podbija sieć
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News