koronawirus ogromne ognisko zakażeń pomoc
Jan BIELECKI East News
Joanna Szwalikowska - 16 Września 2020

Nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc

Nowe, ogromne ognisko zakażeń koronawirusem w Polsce. Niepokojące doniesienia z jednego z regionów Polski, sytuacja jest bardzo poważna. Przedstawiciele placówki błagają o pilną pomoc: potrzebne są przede wszystkim kombinezony ochronne.

Kolejne duże ognisko zakażeń koronawirusem właśnie zostało potwierdzone. Przedstawiciele okolicznego sanepidu alarmują, że sytuacja jest poważna. Przedstawiciele placówki, w której odnotowano chorych, błagają o pilną pomoc. Brakuje przede wszystkim kombinezonów ochronnych.

Tomasz Komenda - mamaMama Tomka Komendy przerwała milczenie. Słowa więzną w gardle, porażające wyznanieCzytaj dalej

Nowe ognisko zakażeń koronawirusem w Polsce, sytuacja jest dramatyczna

Przedstawiciele pomorskiego sanepidu w rozmowie z Onetem przyznali, że to największe wykryte ognisko w tym regionie. W Domu Pomocy Społecznej w Parchowie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek wykryto już kilkadziesiąt zachorowań. Przedstawiciele błagają o pomoc.

- 87 przypadków zakażenia, w tym 49 przypadków zakażenia wśród pensjonariuszy i 16 przypadków zakażenia wśród personelu. 22 przypadki zakażenia u innych osób związanych z tym ogniskiem - głosi komunikat wydany przez tamtejszy sanepid.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka mimo upływu lat nadal zachwyca swoim wyglądemPamiętacie Dr Quinn? Aktorka ma już 69 lat, ciężko uwierzyć jak wyglądaCzytaj dalej

- To największe wykryte ognisko koronawirusa na Pomorzu - przyznali przedstawiciele sanepidu w rozmowie z Onetem. Poważna sytuacja epidemiologiczna dotyczy Domu Pomocy Społecznej w Parchowie w powiecie bytowskim. DPS prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek. Onetowi udało się skontaktować z jedną z sióstr, która przyznała, że na ten moment żaden z pensjonariuszy nie wymagał hospitalizacji. Wszyscy przebywają w ośrodku i znajdują się pod stałą obserwacją. Jak przyznaje siostra, sytuacja jest jednak bardzo poważna, powoli zaczyna brakować kombinezonów ochronnych przeznaczonych dla pracowników.

- Jeżeli ktoś chciałby nam pomóc, może podesłać kombinezony na nasz adres. Będziemy bardzo wdzięczne - przekazała jedna z sióstr Benedyktynek Samarytanek w rozmowie z Onetem. Adres, na który można przesłać kombinezony to: ul. Kasztanowa 2, Parchowo 77-124 (woj. pomorskie), tel: 59 821 44 83.

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka. Ciężko uwierzyć, że nie żyje

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Od dziś obowiązuje nowy, surowy zakaz. W ostatniej chwili wprowadzono dwa kluczowe wyjątki

W domu Pomocy Społecznej w Parchowie obecnie przebywa 70 pensjonariuszy. W tych placówkach niestety koronawirus sieje największe zagrożenie, ponieważ przebywa tam dużo starszych oraz schorowanych osób. W kwietniu odnotowano kilkadziesiąt przypadków zakażenia COVID-19 w DPS przy ul. Polanki w Gdańsku oraz w Koleczkowie. Wówczas wiele osób trafiło do szpitala, a niektórych pensjonariuszy niestety nie udało się uratować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVN: łzy, krzyki i wulgaryzmy na wizji. Widzowie nie pozostawiają suchej nitki
  2. Słońce wchodzi w zupełnie nowy cykl. Czy stanowi zagrożenie dla ludzkości? Co to oznacza? NASA wyjaśnia
  3. Wszyscy trzymali kciuki, Tomasz Stockinger właśnie oświadczył. Nie mógł dłużej ukrywać prawdy
  4. Jest afera, Lech Wałęsa ujawnił treść listów. Jeden szczegół od razu przykuwa uwagę, przesadził?
  5. Tragiczne informacje o śmierci aktorki obiegły media. Ciało znaleziono w domu, miała dopiero 36 lat
  6. Zapas na długie, zimowe miesiące, banalny przepis na sos paprykowy do słoików, palce lizać

Psychotest z obrazkiemCo zobaczyłeś na obrazku jako pierwsze? Szybki psychotest obnaży twoje największe lękiCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News