Najnowszy raport ministerstwa zdrowia. 833 hospitalizowanych, ponad 35 tys. objętych nadzorem

Najnowszy raport ministerstwa zdrowia. 833 hospitalizowanych, ponad 35 tys. objętych nadzorem

Koronawirus to sprawa, którą żyje aktualnie cały świat. Pandemia obiegła już prawie cały glob, a liczba zainfekowanych wciąż rośnie. Ostatni raport nie pozostawia złudzeń.

Koronawirus stworzył zagrożenie, z którym borykają się ludzie ze wszystkich zakątków świata. Nie da się ukryć, że dawno nie mieliśmy do czynienia z tego typu zagrożeniem. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport dotyczący choroby. Wielu z nas może być nim mocno zaniepokojona.

Raport potwierdza, że koronawirus nadal się rozprzestrzenia

Liczby mówią same za siebie, koronawirus dociera do coraz większej ilości osób. Bez wątpienia zagrożenie epidemiologiczne nadal trwa i warto w dalszym ciągu stosować się do wytycznych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby. Jednak mało kto by się spodziewał, że koronawirus w ciągu jednego dnia tak drastycznie zmieni statystyki Ministerstw Zdrowia.

Jeszcze w 16 marca dzienny raport mówił o 734 osobach przebywających w szpitalach, 10050 objętych kwarantanną i 30129 pod nadzorem epidemiologicznym. Jak bardzo zmieniły się te dane w ciągu ostatniej doby? Wiele osób te informacje mogą zszokować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia udostępniło nowe dane, które mogą zaniepokoić

Część z nas nie podejrzewałaby, że jeden dzień tak znacznie wpłynie na liczbę osób hospitalizowanych z powodu choroby, która obiegła cały świat. W ciągu zaledwie doby koronawirus przyczynił się do konieczności interwencji lekarzy u blisko stu nowych zainfekowanych. To jednak nie jedyna z danych jakie zostały zawarte w raporcie. Inne z nich są równie niepokojące.

Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia został zamieszczony dzienny raport dotyczący rozwoju sytuacji, do której przyczynił się koronawirus. Wskazuje on, że na daną chwilę osób hospitalizowanych jest 833. Kwarantanna została zastosowana względem 14531 ludzi. 22797 osób zostało zgłoszonych do kwarantanny po powrocie zza granicy Polski. Nadzór epidemiologiczny zastosowano względem 35853 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony minister przekazał smutne wieści. Koronawirus postępuje w szybkim tempie

2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły

Powyższe informacje, które zostały opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia nie pozostawiają złudzeń. Na powrót do normalności jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać. Bardzo ważne jest w tym czasie przestrzegać zaleceń dotyczących wzmożonego dbania o higienę i unikania przebywania wśród dużych grup ludzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. 2-latek wszedł na scenę "Mam talent". Gdy pokazał co potrafi, wszystkim z wrażenia opadły szczęki
  4. Jej słowa oburzą wielu. Pracownica Rydzyka mówi, komu najpierw należą się badania na koronawirusa
  5. Myjesz teraz regularnie ręce? Nie wystarczy, nie wolno zapominać o jednej równie ważnej części
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News