Wiadomo co się dzieje z polskimi skoczkami w kwarantannie. W sieci pojawiło się nagranie

Wiadomo co się dzieje z polskimi skoczkami w kwarantannie. W sieci pojawiło się nagranie Źródło: screen sport.tvp.pl

Koronawirus szaleje na całym świecie, niemal w każdym europejskim kraju odnotowano przypadki zakażeń. Polscy skoczkowie przebywali w Skandynawii, wiadomo, co się z nimi dzieje podczas kwarantanny.

Koronawirus jest groźny dla każdego, wszyscy są narażeni na zakażenie, bez względu na płeć, wiek czy stan zdrowia. Niedawno polscy skoczkowie przebywali w Norwegii, w sieci pojawiło się nagranie, które pokazało kibicom, co sportowcy robią podczas kwarantanny.

Koronawirus szaleje w całej Europie

Polski rząd zaleca pozostanie w domu przez najbliższy czas i unikanie dużych zgromadzeń ludzkich w celu uniknięcia zakażenia groźnym wirusem SARS-CoV-19. W całym kraju mamy już ponad 100 chorych, a 3 osoby nie żyją. Śmiertelny wirus, choć zagraża najbardziej osobom w podeszłym wieku, to jednak nie wybiera ofiar i każdy może zostać zakażony. Odwołano wszelkie imprezy kulturalne i sportowe, a także zamknięto szkoły, kina, muzea czy lokale gastronomiczne.

Od poniedziałku, decyzją rządu, granice Polski zostaną zamknięte dla cudzoziemców na okres 10 dni. Nie jesteśmy pierwszym krajem, który stosuje takie prewencyjne zabezpieczenie przed rozwojem pandemii. Prezydent Andrzej Duda wysłał niedawno samolot do Norwegii, by sprowadzić do kraju polskich skoczków. Sportowcy planowo mieli wrócić do Polski w poniedziałek, niestety pojawił problem z opuszczeniem Skandynawii, wszystko przez ograniczenia, jakie nałożyła Norwegia w związku z wirusem COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polscy skoczkowie w kwarantannie, wszystko przez koronawirus

O powrocie do kraju i procedurach, którym zostali poddani polscy skoczkowie wypowiedział się Maciej Kot. Sportowcy zostali wstępnie przebadani jeszcze w samolocie i wypuszczeni do domów z zaleceniem 14-dniowej kwarantanny.  Kontrolują temperaturę i pozostają w stałym kontakcie z lekarzami.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Maciej Kot przebywa w swoim rodzinnym domu, jednak jest zupełnie odizolowany. Mężczyzna dla bezpieczeństwa rodziny, postanowił 14 dni spędzić samotnie w pokoju. Zaapelował, by rodacy poważnie potraktowali zalecenia rządu i unikali zbędnego ryzyka, bo mogą zagrażać nie tylko sobie, ale również innym osobom.

- Zachęcam do tego wszystkich, nie tylko młodych ludzi, żeby zachowywali się przede wszystkim odpowiedzialnie - zaapelował Maciej Kot.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Bardzo ważny apel polskich aptek. Dotyczy nas wszystkich
  4. Mateusz Morawiecki zabrał głos. Zapadła kluczowa decyzja dla wielu Polaków
  5. Blamaż urzędników, są zdjęcia. Pokazano, jak naprawdę "walczą" z wirusem
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Sport TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News