Koronawirus nie zwalnia tempa
Jan Bielecki East News
Irmina Jach - 14 Listopada 2020

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Wielu seniorów w niebezpieczeństwie

Koronawirus nie zwalnia tempa. Krajowe media poinformowały o kolejnym ogromnym ognisku niebezpiecznego patogenu w jednym z polskich miast. Wielu seniorów zamieszkujących placówkę opieki zlokalizowaną w województwie, znalazło się w poważnym niebezpieczeństwie. Władze ciągle oczekują na wyniki kolejnych testów. Sytuacja jest bardzo poważna.

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku. Media poinformowały o licznych przypadkach zakażenia wśród członków personelu, którzy opiekują się pensjonariuszami. Wiele osób przebywa w izolacji domowej. Kilku odbywa kwarantannę w DPS-ie.

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęMieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęCzytaj dalej

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku

Personel i podopieczni Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Stryjewskiego w Lęborku zostali poddani testom na koronawirusa w niedzielę, 8 listopada, po tym, jak u jednej z pielęgniarek stwierdzono zakażenie niebezpiecznym patogenem.

Zdecydowano się wówczas na przebadanie wszystkich 52 pracowników. Przeprowadzenie testów wśród pensjonariuszy podzielono na dwie tury. W pierwszej wykonano testy u 15 podopiecznych. Na ten moment placówka oczekuje jeszcze na wyniki 71 pacjentów.

- Testy wykazały wynik dodatni u 24 pracowników i 12 pensjonariuszy DPS-u - poinformowała Jolanta Wilkiel, dyrektor Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Przedstawicielka placówki dodała, że zarówno członkowie personelu medycznego, jak i ich podopieczni czują się dobrze i nie wykazują żadnych objawów związanych z COVID-19. Na ten moment nie zaistniała także konieczność hospitalizacji żadnej osoby.

W ciągu ostatniego tygodnia w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku zmarło dwóch pensjonariuszy w podeszłym wieku. Przyczyną śmierci żadnego z nich nie było zakażenie koronawirusem. U jednego z nich test miał wynik ujemny. W przypadku drugiego wymazu nie pobrano, ale była to osoba ciężko chora.

Siedemnastu zakażonych członków personelu przebywa obecnie w izolacji domowej. Siedmiu pozostało w DPS-sie i pracuje przy osobach zakażonych. Izolacja potrwa dziesięć dni. Oznacza to, że pracownicy powrócą do domów w czwartek, 19 listopada.

- Pracownicy sami zdecydowali, że zostaną i będą w ten sposób pomagać. Pracują z osobami, które mają wynik dodatni. Na dziś nie mamy problemów z personelem i opieka jest zapewniona - przekazała dyrektorka.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. Kobieta urodziła trojaczki. Kiedy lekarz zobaczył ich twarze, kolana się pod nim ugięły. Nie mógł wydusić słowa

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Zakażeni podopieczni zostali odizolowani. Skala problemu nie jest jeszcze znana, ze względu na brak wyników badań 71 pensjonariuszy. Starostwo powiatowe ma świadomość, że sytuacja może w każdej chwili ulec pogorszeniu, co będzie wiązało się z brakami kadrowymi.

- Poszukujemy wolontariuszy, na wypadek gdyby dyrekcja DPS-u zasygnalizowała, że sobie nie radzi. Wiem jednak, że teraz problem jest pod kontrolą. Personel jest też dobrze zaopatrzony w maseczki, środki ochrony i sprzęt. Gdyby wystąpiły poważniejsze problemy kadrowe, to możemy nawet porozmawiać z pracownikami PCPR-u, by pomogli w opiece. Tam również pracują osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. W DPS nr 2 w Lęborku zakażeń koronawirusem nie stwierdzono - mówiła Alicja Zajączkowska, starosta lęborski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromna tragedia w Sosnowcu. Nie żyje 13-latka, a jej młodsza koleżanka jest ranna
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Spójrz na swój tłuczek do mięsa. Ujawniamy do czego służy druga strona, niemal nikt nie znał zastosowania
  7. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dziennik Bałtycki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News