Przełomowe dokonanie polskiej firmy ws. koronawirusa. W mediach cisza

Przełomowe dokonanie polskiej firmy ws. koronawirusa. W mediach cisza Źródło: Pixabay.com jarmoluk

Koronawirus dotarł do Europy już jakiś czas temu, jednak szybko się rozprzestrzenia. Cały świat naukowy pracuje nad skutecznymi testami i szczepionkami na nową chorobę. Jedna z Polskich firm dokonała przełomowego odkrycia.

Koronawirus budzi lęk i strach wielu osób, wszystko przez to, ze rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie i atakuje coraz więcej krajów. Naukowcy z całego świata pracują nad najbardziej skutecznymi testami i szczepionkami na groźną chorobę, która paraliżuje niemal cały glob. Jedna z Polskich firm przekazała, że dokonała przełomowego odkrycia.

Koronawirus atakuje świat

Wirus z Chin opanował niemal cały świat, codziennie lekarze potwierdzają nowe przypadki zachorowań na całym globie. Świat naukowców intensywnie pracuje nad szczepionką, która ochroni przed chorobą oraz udoskonaleniem metod wykrywania wirusa, by przyspieszyć diagnostykę i ewentualne leczenie oraz izolacje zakażonego pacjenta od reszty środowiska. To niezwykle ważne, żeby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa.

Lubelska firma BioMaxima S.A. poinformowała, że stworzyła test na koronawirusa, który jest w stanie wykryć zakażenie u pacjenta już po 10 minutach od badania. Został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. 

- Wynik testu możliwy jest do odczytania w okienku testowym po upływie zaledwie 10 minut. Test 2019-nCoV IgG/IgM został porównany do komercyjnego PCR, a wyniki pokazują, że posiada wysoką czułość i swoistość odpowiednio w przypadku IgG 100 proc. i 98 proc., IgM 85 proc. i 96 proc. – podała Polska firma w komunikacie na swojej stronie internetowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koronawirus - nowy test na obecność wirusa

BioMaxima S.A. przekazała, że opracowała test do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi. Według informacji firmy, materiałem badanym może być krew pełna, osocze lub surowica, a do przeprowadzenia ich testu nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu. To przełomowe odkrycie, ze względu na niezwykle krótki czas oczekiwania na diagnozę.

Dzisiaj grzeje: 1.Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2.Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

- Przygotowywany test będzie do wykorzystania w tzw. otwartych systemach, to znaczy będzie można go wykonać na platformach różnych producentów będących już na wyposażeniu laboratoriów diagnostycznych takich jak: ABI, Cepheid, Rotagene, Stratagene, Techne, Bio-Rad Chroma 4 i Bio-Rad CFX96, Analytik Jena qTOWER, Bioneer, Ianlong Gentier 48, MIC – poinformowała firma.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  4. Niepokojąca wiadomość dot. 14-letniego syna Małgorzaty Rozenek. Radosław Majdan otrzymał dramatyczny telefon w jego sprawie
  5. Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza
  6. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News