koronawirus eksperci biją na alarm
Pikist.com
Joanna Szwalikowska - 12 Października 2020

Wszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusa

Eksperci nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości. Najnowsze badania pozwoliły na dokonanie nieprawdopodobnego odkrycia. Wszyscy mylili się w sprawie koronawirusa? Jak się okazuje, wirus może przetrwać na powierzchniach o wiele dłużej niż zakładano.

Naukowcy opublikowali wyniki badań, które okazały się bardzo zaskakujące i podważyły wcześniejszą mylną opinię w sprawie koronawirusa. Najnowsze badania są szokującym odkryciem. Wynika z nich, że wszyscy do tej pory bardzo się pomylili.

Polacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówPolacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówCzytaj dalej

Wszyscy pomylili się w sprawie koronawirusa? Szokujące odkrycie naukowców

Australijscy naukowcy opublikowali w "Virology Journal" wyniki badania, które jednoznacznie wskazują na to, że wszyscy bardzo się pomylili w sprawie koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Jak się okazuje, może on utrzymywać się na powierzchniach o wiele dłużej niż zakładano do tej pory. Wyniki badania wskazują na to, że powinniśmy zwracać o wiele większą uwagę na to, czego dotykamy, zwłaszcza znajdując się w przestrzeni publicznej.

Zdaniem naukowców, noszenie rękawiczek w momencie, kiedy mamy do czynienia z "obcymi" powierzchniami, częste mycie oraz odkażanie rąk, a także zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej są podstawą ochrony przed koronawirusem. Jak wynika bowiem z opublikowanych badań, może on się utrzymywać na powierzchniach takich jak banknoty oraz szkło nawet do 28 dni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Przeprowadzona badanie polegało na pobraniu SARS-CoV-2 oraz zawieszenie go w roztworze mającym naśladować ludzki śluz. Następnie zostawiono go do wyschnięcia na powierzchniach takich jak: banknoty, stal nierdzewna, szkło, winyl, bawełna, polimer oraz papier w trzech zróżnicowanych temperaturach - 20, 30 oraz 40 stopni Celsjusza, jednak bez narażania na działanie światła słonecznego.

- W temperaturze 20°C, która jest zbliżona do temperatury pokojowej, odkryliśmy, że wirus był niezwykle wytrzymały, przeżywając 28 dni na gładkich powierzchniach, takich jak szkło na ekranach telefonów komórkowych i banknoty - przekazał Debbie Eagles, jeden z badaczy CSIRO, cytowany przez Radio Zet.

W wyższych temperaturach wirus nie wytrzymywał tak długo. W temperaturze od 30 do 40 st. C. na powierzchniach takich jak szkło winyl oraz stal nierdzewna pozostawał od 3 do 21 dni. Co bardzo ważne, wszystkie próbki były trzymane w ciemności w celu ograniczenia światła UV. Oznacza to, że w rzeczywistych warunkach odkrycie mogłoby się nie sprawdzić.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Uczniowie natychmiast odesłani na naukę zdalną. Nie było innego wyjścia, nauczyciele WF-u mają koronawirusa

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Badanie wskazuje jednak na to, że wirus może pozostawać na powierzchniach znacznie dłużej nić kilka lub kilkanaście godzin. Zdaniem ekspertów nie powinno to jednak wzbudzać niepotrzebnego strachu. Ron Ecles, z Uniwersytetu w Cardiff przekazał BBC, że znaczącym błędem w badaniu było użycie nieprawdziwego śluzu. Prawdziwy zawiera bowiem enzymy, które zdołałyby zneutralizować wirusa wcześniej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Pytanie na śniadanie" przebiło całkowicie "Dzień dobry TVN". Przykry nokaut dla konkurencji czy inna przyczyna?
  2. Arkadiusz Milik. Powinien grać z Robertem Lewandowskim w pierwszym składzie reprezentacji?
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Marta odkryła przepis na pierogi ruskie sprzed 100 lat. Nigdy się nie rozpadają, robi się je w chwilę

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News