Koronawirus w Polsce
ARKADIUSZ ZIOLEK East News
Irmina Jach - 11 Października 2020

Nawet 200 tysięcy przypadków zakażeń dziennie? Fatalne wiadomości dla Polaków

Koronawirus w Polsce nie zwalnia tempa. Pandemia rozwija się w zastraszającym tempie, a dzienne raporty na temat liczby nowych i potwierdzonych zakażeń, publikowane przez Ministerstwo Zdrowia, budzą przerażenie wśród Polaków. Niestety, to nie koniec fatalnych wiadomości. Czy już wkrótce można będzie spodziewać się aż 200 tysięcy nowych przypadków każdej doby?

Koronawirus, zgodnie z przewidywaniami epidemiologów, nasilił się wraz z początkiem sezonu jesiennego, przynosząc ze sobą ogromną falę nowych zakażeń. Od niedawna cały kraj objęty jest żółtą strefą, a każdego dnia pojawia się kilka tysięcy nowych przypadków zarażeń. Podczas ostatniej dobry aż 4178 testów dało pozytywny wynik. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec czarnej serii. Ekspert nie ma żadnych złudzeń.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce nie zwalnia tempa

- Czym innym są stwierdzone przypadki, które widzimy w statystykach, a czym innym rzeczywiste przypadki, które dzieją się w społeczeństwie. Naukowcy na całym świecie szacują, że liczba przypadków niesymptomatycznych może być od czterech do 10 razy większa niż stwierdzonych przypadków - mówił na antenie Polsat News dr Franciszek Rakowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Według specjalistów z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego liczba rzeczywistych przypadków koronawirusa w Polsce wkrótce może wynieść nawet 80-200 tysięcy dziennie. Co ważne, zgodnie z ich przewidywaniami, te dane nie zostaną raczej opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. Ekspert podkreślił, że "liczba testów i liczba zakażeń nie są ze sobą bezpośrednio związane".

- Raczej nie prognozujemy, żeby takie wysokie liczby były stwierdzone przez testy i system zdrowia. Ta epidemia tła im jest wyższa, tym lepiej, bo to znaczy, że dużo osób przechodzi to niesymptomatycznie, że nabieramy odporności stadnej, tak jakby szczepimy się na COVID-19 (...). Testy w jakiś sposób penetrują społeczeństwo, gdzieś wyłapywane są ogniska i to wykrywanie przypadków testami jest dość niehomogeniczne. Czasami się coś trafi, a czasami nie (...). Trzeba dbać, żeby ta liczba testów była mniej więcej równa, żeby były podobne standardy wykonywania testów, wtedy będziemy znali dynamikę liczby zakażeń, która jest niezależna od liczby testów - kontynuował matematyk.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Wstrząsające doniesienia z Polski. Ekspert zaczął mówić o „czarnej strefie”, wszystko rozegra się wkrótce

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Dr Franciszek Rakowski podkreślił, że nie zgadza się z Ministerstwem Edukacji Narodowej, które twierdzi, że szkoły odpowiadają za zaledwie 2 procent wszystkich zakażeń. Według niego dane te mają źródło w fakcie, że dzieci, które na ogół przechodzą COVID-19 bezobjawowo, nie są testowane. Zapytany o przyszłość, nie krył, że rokowania nie są zbyt optymistyczne.

- Liczba będzie rosła, rząd będzie nakładał coraz większe restrykcje. Chcemy, żeby ta krzywa jak najszybciej się wypłaszczała, ale spodziewałbym się, że będzie jeszcze istotne zwiększenie dziennych zakażeń, może do kilkunastu tysięcy - podsumował.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucja w emeryturach, o której każdy powinien pamiętać. Termin mija już za paręnaście dni
  2. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Pokazała swoją kobiecość w sieci, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Kiedy prozdrowotny czosnek staje się trucizną? Granica jest bardzo cienka, miliony osób popełniają ogromny błąd

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News