Koronawirus wśród księży
Pixabay Senlay
Irmina Jach - 10 Października 2020

Niestety, 3 księży zakażonych koronawirusem. 700 osób w izolacji, porażające informacje

Koronawirus zbiera zastraszające żniwo. Trzech księży zostało zarażonych niebezpiecznym patogenem. Osoby, które w ostatnim czasie miały z nimi kontakt, zostały poddane izolacji. Porażające informacje, które obiegły krajowe media, mówią aż o 700 potencjalnych chorych na COVID-19. Tak ogromnego ogniska nie zanotowano nigdy wcześniej.

Koronawirus w Polsce nie zwalnia tempa. Raporty o dziennej ilości zakażeń publikowane przez Ministerstwo Zdrowia przynoszą zatrważające dane. Każdego dnia media informują także o kolejnych ogniskach, które wybuchają między innymi w kościołach. Okazuje się, że sytuacja jest szczególnie dramatyczna w jednym z województw. W kwarantannie są setki osób.

Nauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceNauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce zbiera zastraszające żniwo

Z informacji przekazanych przez krajowe media wynika, że mieszkańcy województwa śląskiego znaleźli się w ostatnich dniach w poważnym niebezpieczeństwie. Aż 700 osób jest zmuszonych do odbycia obowiązkowej izolacji. Powodem takiej decyzji organów sanitarnych jest fakt, iż wszyscy mieli kontakt z trzema zakażonymi koronawirusem księżmi, którzy pełnią posługę w miejscowości Rajcza w powiecie żywieckim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

RMF24 podało, że jeden z zakażonych koronawirusem kapłanów był nauczycielem religii w szkołach w Milanówce i Rajczy. Miał więc kontakt z licznymi uczniami i członkami grona pedagogicznego.

- Ksiądz, u którego uzyskano pierwszy dodatni wynik, prowadził wcześniej lekcje religii w jednej ze szkół w Milówce oraz w szkole podstawowej w Rajczy. Wszyscy uczniowie i personel z kontaktu z zakażoną osobą - łącznie ponad 700 osób - zostali objęci dochodzeniem epidemiologicznym - poinformowała rzecznik wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska.

Osoby, które objęto nadzorem i kwarantanną, to mieszkańcy Rajczy i Milówki. Dwaj kapłani wykazują objawy charakterystyczne dla COVID-19, stan zdrowia jednego z nich jest stabilny. Drugi wymagał natychmiastowej hospitalizacji. Pozostali księża pełniący posługę w parafiach również zostali objęci izolacją - podobnie jak kolejne 63 osoby z ich najbliższego otoczenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce

2. Wielka wpadka na konferencji. Wszystko za plecami premiera, nie miał o niczym pojęcia

3. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje

Sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim jest bardzo poważna. W ciągu ostatniej doby w regionie wykryto aż 412 nowych i potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem. Najwięcej zachorowań stwierdzono w powiatach: żywieckim (34), cieszyńskim (19), tarnogórskim (18), raciborskim (14), częstochowskim (12), bielskim (15), kłobuckim (12) i będzińskim (11), a także w Rybniku (13), Bytomiu (19), Katowicach (20), Rudzie Śląskiej (25), Częstochowie (32), Bielsku-Białej (10) i w Tychach (20).

Najlepsze newsy dnia:

  1. W polskiej miejscowości remontowano wieżę kościelną. Znaleźli coś niesamowitego, aż trudno uwierzyć
  2. Iga Świątek nie musi już pracować do końca życia. Za dzisiejsze zwycięstwo dostała zasłużoną, kosmiczną fortunę
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Najlepszy syrop na odporność, zaledwie 3 składniki potrafią zdziałać cuda. Rozprawi się z każdym przeziębieniem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia/o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News