Koronawirus
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Klaudia Bochenek - 10 Maja 2020

Spektakularne efekty leczenia koronawirusa w Polsce. Chorych odłączono od respiratorów po kilku dniach

Koronawirus nie ma szans z metodą leczenia, którą uskuteczniają lekarze w warszawskim szpitalu MSWiA. Stan pacjentów w ciągu kilku dni staje się na tyle dobry, że zostają odłączeni od respiratorów. Ich pobyt w szpitalu tym samym nie trwa bardzo długo, a organizm nie odczuwa dotkliwych skutków ubocznych - tak przynajmniej twierdzą lekarze z tej placówki.

Koronawirus leczony tą metodą długo nie przetrwa w organizmie pacjenta. Sami lekarze nie przewidywali tak pozytywnych skutków zażywania leku. Właśnie przekazali dobre wieści.

Pacjenci dobrze tolerują lek i szybko zdrowieją

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWIA w Warszawie lekarze mają powody do radości. Do walki z koronawirusem wprowadzono nowoczesne przeciwciało monoklonalne, które daje nadzwyczaj dobre efekty. Żaden z medyków nie spodziewał się, że już po kilku dniach stosowania, będzie możliwe odłączanie pacjentów od respiratorów. Prof. Katarzyna Życińska z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, kierownik Kliniki Reumatologii CSK MSWIA w Warszawie, w rozmowie z RMF24 zdradziła, że chodzi o lek zwany Tocilizumab. Stosuje się go najczęściej przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Już wcześniej pisaliśmy, że medykament jest testowany pod kątem leczenia koronawirusa.

Masz oszczędności w banku? Lepiej wypłacić gotówkę, karty mogą nie zadziałać. Profesor ekonomii ostrzegaMasz oszczędności w banku? Lepiej wypłacić gotówkę, karty mogą nie zadziałać. Profesor ekonomii ostrzegaCzytaj dalej

Do tej pory do leczenia koronawirusa używano miksu leków na HIV, malarię i właśnie RZS. Szczególnie Arechin (chlorochina) i Remdisivir skutecznie radziły sobie z COVID-19. Tocilizumab daje spektakularne efekty, ponieważ hamuje rozwój i występowanie objawów zagrażających życiu, a tym samym zmniejsza natężenie objawów klinicznych. Pacjent po kilku dniach może już samodzielnie oddychać i nie skarży się na większe niedogodności. Tocilizumab podawany jest pacjentom z mocno rozwiniętą chorobą, która skutkuje śródmiąższowym zapaleniem płuc i ostrą niewydolnością oddechową.

Koronawirus na razie przegrywa z tym lekiem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czterej pancerni i pies - życie gwiazdyGwiazda "Czterech pancernych i psa" przed laty rozbiła małżeństwo innej aktorki. Potem spotkała ją wielka tragediaCzytaj dalej

Jak informuje prof. Życińska, lek jest niezastąpiony u pacjentów z rozwiniętą tzw. burzą cytokinową. Skutkuje ona produkowaniem przez organizm substancji, które mają za zadanie nie tylko zwalczać stan zapalny, ale mogą też go potęgować.

- Wiedząc o zaistnieniu takiej sytuacji sięgamy po Tocilizumab - lek, który przeciwdziała burzy zapalnej powstającej w wyniku zakażenia wirusem - mówi prof. Życińska.

Dzisiaj grzeje:

1. Matka zostawiła 5-latka samego w aucie. Nagle zaczęło płonąć, niewyobrażalny dramat w centrum Polski
2. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Widzowie zaniemówili, historyczna decyzja

Tocilizumab ma ogromny wpływ szczególnie na interleukinę 6 - substancję, która potęguje stan zapalny. Lek skutecznie ją blokuje. Do tej pory Tocilizumab został podany dożylnie 20 pacjentom i świetnie rokuje na przyszłość. Taka sama metoda leczenia jest stosowana m.in. we Włoszech i w USA.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Niebezpieczne produkty wycofane z rynku przez GIS. Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w domu
  3. Legendarny mistrz świata zrujnowany przez epidemię. Stracił dom, zamierza spać w kartonie
  4. Rząd przedłużył jeden z głównych zakazów, ale jest jeden wyjątek. Polacy łapią się za głowy
  5. Magda Narożna z Pięknych i Młodych przekazała radosną nowinę. Fani ślą gratulacje
  6. Karygodne zachowanie Polaków na plaży. Wszyscy widzieli, nie mieści się w głowie
  7. Robiąc kotlety rozbijasz mięso? Prawie wszyscy popełniają 1 okropny błąd

KacperekNurek, który znalazł Kacperka, cały czas wszystko filmował. Dopiero w domu dostrzegł porażającą rzeczCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News