koronawirus grupa krwi
Unsplash ThisisEngineering RAEng
Joanna Szwalikowska - 9 Listopada 2020

Grupa krwi ma znaczenie dla koronawirusa. Posiadacze jednej konkretnej mają szczęście

Koronaiwurs nie odpuszcza. Najnowsze badania wykazały, że ogromne znaczenie może mieć to, jaką grupę krwi posiadamy. Niektórzy z nas mają bardzo dużo szczęścia.

Koronawirus wciąż jest chorobą, która nie jest do końca znana naukowcom. Od momentu pojawienia się epidemii, naukowcy w pocie czoła pracują nad uzyskaniem leku lub szczepionki, a także badają, jaki wpływ na nasz organizm ma przejście choroby.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Koronawirus a grupa krwi. Niektórzy mają bardzo dużo szczęścia

Koronawirus w dalszym ciągu budzi zdecydowanie więcej pytań niż odpowiedzi. Badacze bez ustanku starają się zbadać każdy możliwy aspekt dotyczący choroby, jej przejścia oraz późniejszego wpływu na nasz organizm. Najnowsze badania wzbudzają jedna ogromne zaskoczenie.

Dwa niezależne ośrodki badawcze odkryły, iż, jak się okazuje, ogromne znaczenie w przypadku ryzyka zachorowania na koronawirusa może mieć to, jaką mamy grupę krwi. Niektórzy będą mieli zdecydowanie większa szanse na zakażenie, inni natomiast praktycznie nikłe.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ośrodki, osoby, które mają grupę krwi A lub AB są w o wiele większym stopniu narażone na ewentualne zakażenie. W dodatku, mogą one również przechodzić ciężej samą chorobę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Osoby z tą grupą krwi dotychczas częściej potrzebowały respiratorów, ponieważ choroba miała w większym stopniu negatywny wpływ na ich płuca. W przypadku innej grupy krwi sytuacja wygląda natomiast zupełnie inaczej.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób, których grupa krwi to 0. Według analiz przeprowadzonych przez naukowców, osoby z tą grupą krwi są w o wiele mniejszym stopniu narażone na zakażenie Covid-19.

Duńscy naukowcy z Odense przebadali 7422 osób chorych na koronawirusa pod kątem ich grupy krwi. 38,4 proc. miało grupę krwi 0, natomiast 44,4 proc. grupę A. Po zestawieniu informacji z grupą kontrolną 2,2 mln osób w Danii ma grupę 0 - jest to ok. 41,7 proc. Grupę A posiada 42,4 proc. mieszkańców kraju, czyli ok. 2,2 mln.

Podobnymi wynikami badań pochwalili się naukowcy z Vanouver w Kanadzie. Zgodnie z ich analizą, osoby, które miały grupę krwi A lub AB zdecydowanie częściej potrzebowały pomocy respiratora (84 proc.). Z kolei wśród osób z grupą krwi 0 lub B, 61 proc. wymagało takich środków pomocy.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Właśnie podano termin. 12 listopada może spełnić się najgorsze dla wszystkich Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Z badań wynika, że u osób z grupą krwi A lub AB koronawirus miał o wiele większy wpływ na pracę płuc. W dodatku osoby te częściej potrzebowały pomocy w postaci dializowania z powodu problemów z nerkami.

Naukowcy podkreślają jednak, iż są to wstępne wnioski. Na ich pełne potwierdzenie potrzeba zdecydowanie więcej czasu oraz badań, które będą p=mogły potwierdzić lub zaprzeczyć wysnutej teorii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Policjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcja
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje polski sportowiec sprzed lat, na jego mecze chodziły tysiące
  4. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  5. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  6. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  7. Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiaj
  8. Krzysiek z zespołem Downa od dawna obala stereotypy. Teraz spełniło się jego największe marzenie, jest wniebowzięty
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News