Koronawirus wspaniałe informacje
pixabay.com NickyPe
Weronika Wasiak - 4 Maja 2020

Wspaniałe wiadomości z Polski ws. koronawirusa. Jest nadzieja

Koronawirus wywrócił świat do góry nogami. Od wielu tygodni przybywa zarażonych niemal w każdym krańcu świata, ludzkość zadaje sobie tylko jedno pytanie: "Kiedy to wszystko się skończy?". Dość niespodziewanie w polskich mediach pojawiły się wspaniałe wiadomości dające rodakom mnóstwo nadziei.

Kiedy koronawirus zostanie zwalczony? Na to pytanie nawet najtężsi naukowcy nie są w stanie znaleźć odpowiedzi, jednak z każdym dniem pojawia się coraz więcej pokrzepiających informacji, dających nadzieję na powrót do rzeczywistości sprzed epidemii. Choć liczba zarażonych wciąż wzrasta rząd podkreśla, że sytuacja zdaje się być nieco lepsza, co może dobrze rokować na najbliższy czas. Kolejne doniesienia są wyjątkowo optymistyczne.

noworodek odmienił życieSzukała psa po całym domu. Gdy w końcu go znalazła, natychmiast złapała za telefonCzytaj dalej

Wspaniałe wieści dla Polaków. Koronawirus niebawem może zostać opanowany?

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało informacje dotyczące epidemii COVID-19 w Polsce. Zgodnie z przekazywanymi po godzinie 10:00 doniesieniami, zdiagnozowano 244 przypadki zarażeń. Obecnie łączna liczba chorych wynosi 13 937. Poinformowano również o kolejnych zgonach. Zmarło dokładnie 5 osób, podnosząc tym samym dotychczasowe statystyki do 683 ofiar śmiertelnych. To jednak nie był koniec informacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska obawia się o rodzinę. Nagle jej życie bardzo się zmieniło, smutne informacjeCzytaj dalej

MZ przekazało również wyjątkowo pokrzepiające wieści w sprawie tzw. ozdrowieńców, czyli osób, którym udało się pokonać wirusa i z negatywnym wynikiem testów wrócić do domu. Na dzień 4 maja mamy w Polsce aż 4095 takich osób. Choć w zestawieniu z liczbą zarażonych może wydawać się to niewiele, w rzeczywistości to wspaniałe wieści, dające cień nadziei na to, że polskim władzom udaje się zapanować nad epidemią. Od niedawna MZ informuje również o liczbie osób hospitalizowanych, a także przebadanych próbek. Obecnie statystyki przedstawiają się następująco:

- hospitalizowani - 2653,

- objęcie kwarantanną - 96699,

- objęci nadzorem epidemiologicznym - 17785,

- osoby wyzdrowiałe - 4095.

Natomiast liczba przebadanych dotychczas próbek wynosi blisko 380 tysięcy.

Dzisiaj grzeje:

1. Cała Polska trzymała kciuki. Niestety, dziecko nie żyje, ogromna tragedia

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

- Na razie mamy stabilną liczbę chorych dobowo. Ona nieznacznie się oczywiście waha, ale nie wyskakuje powyżej 4-5 proc. Myślę, że ten wzrost trochę się spowolnił, wypłaszczył i te wskaźniki R (reprodukcji wirusa – przyp. red.) które mówią, czy jesteśmy w fazie wzrostowej czy spadkowej już zbliżają się do jedności. To oznaczałoby wypłaszczanie, ale nadal jesteśmy niewiele powyżej 1 - mówił 4 maja w Trzecim Programie Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Nowa, porażająca teoria na temat zaginięcia Kacperka. Rodzina zabrała głos, włos się jeży
  4. Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów
  5. Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

Psy poznają szczeniakaW domu pojawił się maleńki szczeniak. Reakcja psów zaskoczyła właścicieli, zdjęcia odbierają mowęCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News